fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dezynfekcja

Remont muru licowego należy zacząć od dezynfekcji. Na zawilgoconych ścianach czy elewacjach mogą pojawić się przeróżne mikroorganizmy, takie jak bakterie, grzyby, glony czy porosty. Jeśli doprowadzą one do korozji biologicznej, wymagane jest zastosowanie środka biobójczego. Nakłada się go na elewację korzystając z natrysku bądź pędzli. To nie jest skomplikowana i męcząca praca. Całość polega na nałożeniu środka, poczekaniu godzinę i dokładnym zmyciu całości, najlepiej wodą pod ciśnieniem. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Etapy remontu muru licowego
Etapy remontu muru licowego

Czyszczenie

Poza ogólną dezynfekcją przeprowadzaną przy użyciu środków biobójczych, należy zadbać o mechaniczne czyszczenie. Te dzieli się na trzy główne metody.

Jedną z tych metod jest wirujący strumień Rotek. Czyli suchy granulat bądź ścierniwo z wodą, które wprawiane jest przez specjalną turbinę w ruch wirowy. W jego wyniku powstaje efekt ścierania, który czyści powierzchnię. (uprawnienia budowlane 2022)

Inną metodą jest czyszczenie na sucho. W tym przypadku korzysta się ze ścierniwa podawanego w strumieniu powietrza pod ciśnieniem. Do tego używa się różnego rodzaju ziaren, najczęściej pestek moreli, zmielonych skorupek orzechów czy pyłu marmurowego.

Ostatnia metoda to gumowanie elewacji, inaczej zwana pudrowaniem. Korzysta się w takim wypadku ze ściernika pochodzenia roślinne bądź mineralnego. Natryska się puder na elewację, a następnie całość odkurza się i przemywa wodą. To najdelikatniejsza metoda ze wszystkich. (uprawnienia budowlane kontakt)

Uzupełnianie ubytków

Po dokładnym wyczyszczeniu całości, należy uzupełnić wszelkie uszkodzenia powstałe w murze. Chodzi o wszelkiego rodzaju naprawy dotyczące uzupełniania spoin czy fugowania. W przypadku tego drugiego, warto ściągnąć całą warstwę fug i nałożyć ją na nowo. To znacznie odświeży remontowany mur.

Scalanie kolorystyczne

W przypadku naprawy czy wymiany cegieł mogą powstać przebarwienia elewacji. Jeśli tak się stanie, warto nanieść specjalną farbę na elewację. Do tego używa się specjalnych mieszanej laserunkowych. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Hydrofobizacja muru

Ostatni etap remontu to hydrofobizacja. To ona zapobiega wnikaniu wody w głąb struktury. Są dwa rodzaje hydrofobizacji. Jedna z nich to ta delikatniejsza. Używa się jej, gdy w murze nie ma soli rozpuszczonych w wodzie. Polega ona na wprowadzeniu specjalnej substancji na głębokość około 5 centymetrów. To pozwala na chronienie murów przed przenikaniem wody odpadowej.

Istnieje również opcja hydrofobizacji powierzchniowej. Ta zapobiega wnikaniu wody deszczowej. Wykonuje się ją jedynie, gdy mur jest suchy. Całość polega na dwukrotnym naniesieniu roztworu w którym odstępie czasowym. Zabieg należy powtarzać co siedem lat.(program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com