Uprawnienia hydrotechniczne

Uprawnienia hydrotechniczne

Uprawnienia budowlane o specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej  w zakresie projektowania, kierownictwa robotami budowlanymi bez jakichkolwiek ograniczeń są możliwe jedynie, jeśli potencjalny kandydat ukończy studia magisterskie na jedynym z poniższych kierunków wśród których można znaleźć budownictwo, meliorację, inżynierię środowiska. Mogą to być również kierunki związane z inżynierią i gospodarką wodną czy budownictwo hydrotechniczne.

Uprawnienia hydrotechniczne
Uprawnienia hydrotechniczne

Niewątpliwie niezbędnym krokiem jest odbycie praktyki w wymiarze rocznym przy projektowaniu oraz dodatkowo półtoraroczna praktyka na budowie. (http://uprawnienia-budowlane.com/program/android) Kierowanie robotami budowlanymi jako praktyka ma trwać rok. Jeżeli chodzi o kierowanie robotami budowlanymi bez ograniczeń lista kierunków nie różni się, a praktyka trwa 1,5 roku. (http://uprawnienia-budowlane.com/cennik)  Można nabyć te uprawnienia również po studiach inżynieryjnych ale wówczas praktyka budowlana musi trwać 3 lata.

Uprawnienia a inżynieria hydrotechniczna

Specjalność inżynieryjna hydrotechniczna wiąże się z określonymi uprawnieniami – można je również uzyskać w ograniczonym zakresie. (http://uprawnienia-budowlane.com/egzamin/informacje-o-egzaminie)  Przede wszystkim konieczny jest dyplom inżyniera na kierunkach pokrewnych t.j budownictwo hydrotechniczne, melioracja, inżynieria środowiska, budownictwo. Nieodłączna jest również praktyka, która nie może być krótsza niż 1,5 roku. Jednak nie tylko osoby z wyższym wykształceniem mają szanse dalej się rozwijać. (http://uprawnienia-budowlane.com/program/online) Możliwości rozwoju zawodowego są również dla osób z tytułem technika w zawodach w zakresie włączającym następujące dziedziny: Inżynieria środowiska, Inżynieria i gospodarka wodna, Budownictwo hydrotechniczne, Melioracja, Budownictwo. Wachlarz kierunków jest dosyć szeroki. Nie należy jednak zapominać, że czas nauki jaki będzie poświęcony zaprocentuje w przyszłości perspektywami zatrudnienia w odpowiednich jednostkach.

Nieodłączna zostaje bezsprzecznie praktyka, która w przypadku technika musi wynosić cztery lata. (http://uprawnienia-architektoniczne.com/egzamin/o-egzaminie)  Po takim czasie technik będzie w stanie istotnie pełnić samodzielne funkcje techniczne w zakresie specjalności hydrotechnicznej jednak z ograniczonym działaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *