fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Opinie

Najlepszym potwierdzeniem jakości przygotowanych produktów są opinie wyrażone przez osoby, które już skorzystały z naszej oferty. Dzięki przemyśleniom osób, które egzamin na uprawnienia budowlane mają już za sobą, można przekonać się w jakim stopniu przygotowane rozwiązania są pomocne w trakcie nauki prowadzącej do zdobycia uprawnień budowlanych na terenie całej Polski.

Zachęcamy także do dodawania kolejnych opinii osoby, które już skorzystały z naszych materiałów edukacyjnych w postaci programów przygotowanych do egzaminu pisemnego, ustnego czy też aktów prawnych.

98%
Pierwsze podejście miałam jesienią 2022 roku. Pisemny do przodu bo uczyłam się z programu ANDROID. Ustny niestety nie udało się. Komisja miała umiarkowane humory, to jest istotne, po krótkim namyśleniu uznali że jednak muszę powtórzyć. Wynik miałem formalnie chyba 4,5 punktów na 6, przy czym 5 odpowiedzi pełnych = zdane. Moje pytania z pierwszego podejścia:
 1. Na kserówce mieszkania trzeba na szybko wyrysować działówki, aneks, łazienke itd dla pary starszych emerytów, tutaj istotne były ułatwienia brak progów, prysznic bezbrodzikowy itd, to trzeba samemu. W trakcie odpowiedzi dostałem pytanie co jest najważniejszym elementem w kuchni, wyszło że oświetlenie naturalne
 2. Kto odpowiada za zawieszenie uprawnień, chodziło o rzecznika dyscyplinarnego
 3. nie pamietam
 4. Opisać zakres projektu budowlanego oraz proces uzyskiwania pozwolenia na budowę – z racji że robię to od kilkunastu lat, a ostatnie projekty były na starych zasadach (4 egzemplarze z projektem konstrukcyjnym) nie uczyłem sie z nowych przepisów i na tym głupim pytaniu zostałem uwalony … Odpowiadałem starymi przepisami niestety
 5. Pytanie odnosnie naszego projektu, tu dostałem o izolację fundamentów jak głęboko itd
 6. Tez o nasz projekt, chyba o drogi p poż w budynku (budynek produkcyjny mój konkretny)

 

Podejście 2gie czerwiec 2022 – pozytywny. kupiłam program przygotowujący do egzaminu ustnego. Pomógł bardzo. Tym razem zdałem jednogłośnie z uśmiechem komisji. Ale widziałem osoby co np musiały czekać na werdykt a komisja po kilku minutach woła i mówi co zadecydowali za zamkniętymi drzwiami.

 1. Kserówka mapki z budynkiem 1:1000 albo 1:500 nie pamiętam skali, na mapce widoczne rzędne terenu, ogrodzenie wjazd i usytuowanie wejścia i chyba okna budynku. Trzeba było narysować studnie kopaną na wodę pitną gdzieś na działce oraz szambo szczelne. Odległośći od okien, oraz szamba od studni z warunkow technicznych wiadomo, z linijka trzeba rysować i zaznaczyć wymiary odległości. Było bardzo dużo pytań dodatkowych tutaj, np jesli ktos chce w piwnicy zrobić WC to jak te ścieki do szamba wyrzucać, odpowiedziałem prawidłowo pompa fekaliów, istotne tez było mozliwość dojazdu wozu asenizacyjnego, generalnie proste można dużo opowiadać
 2. Izolacje termiczne budynków. Tu trzeba opowiadać wszystko co sie wie ale najlepiej trochu więcej niż styropian na ścianach ja dużo powiedziałem o bezmostkowych ISOKORB, albo styrodurowych fundamentach traconych. Potem komisja przeszła na ekologiczne odzyskiwania energii, dużo mowiliśmy o pompach ciepła, fotowoltaice itd… generalnie ekologia jak sie ma pojęcie to można gadać godzinami
 3. Technologia oraz metoda wykonywania wylewanych stropów żelbetowych – trzeba opisać całą technike od ułożenia szalunków aż do polewania wodą na koncu! to ważne. Bardzo ważne było też zawibrowywanie tego betonu przy pomocy dobrego dildo, dziewczyny tu bezbłednie odpowiedzą
 4. Co to za funkcja nadzór autorski na budowie i co może architekt. Tu było tylko jedno zdanie odpowiedz arch sprawujący kontrolę i zgodność z własnym projektem, dodałem że architekt ma prawo dokonywac wpisów w dzienniku oraz wstrzymać budowę niezgodną z projektem
 5. oraz 6. To pytania o nasz projekt, ale to jakies takie różne losowe pytania o ewakuacje, dlaczego zrobiłem tylko jedna klatke schodową na gorę budynku (odpowiedz bo jest poddasze nieużytkowe) troche o elewacje jakie mielismy technologie w tynkach w sćianach ukryte rynny itd.

 

Życzę wszystkim zdającym powodzenia, i pamiętajcie na koniec, jak już wykonujemy swój zawód i mamy uprawnienia to w czasach kryzysu i inflacji trzeba znać swoją wartość i nie dać się robić za grosze 

100%

Dla mojej specjalności (projektowanie KB) na pisemnym znalazły się wszytskie pytania z programu. Nic mnie nie zaskoczyło. Poniżej pytania z ustnego:

1. Odstępstwo od przepisów techniczno – budowlanych jeśli tak to jakie warunki

2. Co reguluje ustawa prawo geologiczne i górnicze

3. Wymień pomieszczenia gdzie stosować awaryjne oświetlenie ewakuacyjne

4. Co oznacza geodezyjna ewidencja sieci uzbrojenia

5. Wymienić izolacje dachu. Kontrola jakości

 

6. Co należy zrobić z gruntem przed betonowaniem (chodziło o – w przypadku stwierdzenia przewarstwionego, niejednorodnego gruntu wymienić lub zastąpić chudym)

100%

Egzamin pisałam w izbie mazowieckiej, w specjalności drogowej. Program oceniam bardzo dobrze. Zarówno pisemny jak i ustny. Byłam bardzo dobrze przygotowana i mimo lekkiego stresu wiedziałam że zdam. 

97%

Uprawnienia budowlane w specjalności elektrycznej – zdawalność w naszej izbie była niezbyt wysoka. Nie wiem skąd to się bierze. Dużo osób próbowało uczyć się na własną rękę. Przecież to bez sensu. Normalny człowiek nie jest w stanie przyswoić 130 przepisów prawa. Jeszcze zapamiętując drobne szczegóły. Ja postawiłem na program. i oczywiście się nie zawiodłem.

95%

Cześć.  Chciałbym podzielić się z wami moimi doświadczeniami po egzaminie który zdawałem w Białymstoku. Otóż egzamin pisemny – wchodzisz do sali, pokazujesz osobie wpuszczającej swój dowód osobisty. Nie zapomnij o tym, bo bez dowodu nie wpuszczają. Siadasz przy wskazanym miejscu. W sali było kilku pilnujących dziadków. Można ściągać od kolegi który siedzi obok Ciebie. Pytania mieliśmy te same. Chociaż się nie znaliśmy to pomogliśmy sobie. Po napisaniu egzaminu wychodzisz z sali i czekasz na wyniki. Przed wynikami nie miałem obaw bo większość pytań była z programu. Późnij dostałem informację o terminie egzaminu ustnego. Jeszcze przed tym egzaminem pozwoliłem sobie na zakup programu z pytaniami i odpowiedziami. Bardzo dużo pytań praktycznych, które pozwoliły na usystematyzowanie wiedzy. 

Egzamin ustny to raczek luźna rozmowa z komisją. Jeśli nie będziesz się wahał i będziesz płynnie odpowiadał to plus dla Ciebie. Na egzaminie ustnym od razu poinformowano mnie, że zdałem. Życzę powodzenia kolegom z podlasia 🙂

100%

Egzamin KB wykonawczy. Pytania z ustnego:

1. Prawa Kierownika Budowy

2. Scharakteryzowac papę z czego się składa (tektura, juta)

3. Audyt Energetyczny

4. Zbrojenie na skręcanie

5. Posadzki pływające

6. Spoiny wsporcze

7. Kategoria geotechniczna obiektu i kto ustala

8. Morfologia rys

 

Z pisemnego pytania z programu – 100%

98%

W celu przygotowania do egzaminu na uprawnienia kupiłem materiały przygotowujące ze strony uprawnienia-budowlane.com. Wybrałem pakiet PREMIUM. Otrzymałem w ramach tego segregatory z aktami prawnymi (dwa segregatory ze wszystkimi aktami pranymi), segregatory z pytaniami i odpowiedziami na egzmain ustny i program do nauki do egzaminu pisemnego. 

W pierwszej kolejności przygotowywałem się do egzaminu pisemnego. Testy katowałem aż do momentu kiedy miałem 100 %.  W weekendy przygotowywałem się do pisemnego i do ustnego. Czytałem materiały z segregatora z pytaniami i odpowiedziami. Segregator jest bardzo dobrze przygotowany. Na ustnym nie miałem problemu z udzieleniem odpowiedzi. Trafiło mi się jedno pytanie, którego nie było w segregatorze, ale było z mojej praktyki więc dałem rade.

100%

Uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej mostowej. Przesyłam moje pytania z ustnego, chociaż i tak wszystko znajdziesz w segregatorze Egzamin Ustny: 

1. Wymień co podlega kontroli co 5 lat w trakcie użytkowania budynku.

2. Betonowanie w różnych warunkach atmosferycznych.

3. Co powinna spełniać nawierzchnia mostowa. (Wymagania)

4. Narysować przekrój poprzeczny przepustu kwadratowego, którego góra jest 1m pod nawierzchnia drogowa. Opisać jego elementy.

5. Wymienić 8 elementów urządzeń mostowych. Opisać jeden który śluzy ochronie środowiska.

6. Co to jest siec uzbrojenia terenu.

7. Narysować przekrój krawężnika osadzonego na grysie. Opisać.

8. Wykonanie izolacji z papy zgrzewalnej na ustrojach nośnych mostów.

96%

Egzamin zdawałem moim kolegą z firmy. Mieliśmy oboje inne aplikacje. Ja wybrałem Invest Construction bo słyszałem dobre opinie. Ja zdałem, kolega niestety nie. Zaznaczał odpowiedzi których nauczył się z programu a okazało się że miał nieaktualną wersję czy coś ;/ Trochę słabo. Musi teraz płacić ponownie za podejście do egzaminu.

98%

Specjalność konstrukcyjno-budowlana to chyba najbardziej popularna specjalność. Nawet nie wiedziałem, że Izba ma dostęp do tak dużych sal na egzamin pisemny 😉

Ogólne wrażenia po egzaminie bardzo pozytywne. Powtarzalność na pisemnym to w granicach 90-98%. Dwa pytania lekko inaczej sformułowane niż w programie. Reszta dokładnie słowo w słowo jak w programie. 

94%

Podsyłam moje pytania z egzaminu i dziękuję za tak dobrze przygotowane materiały do egzaminu. Aż wstyd się przyznać, ale bez was na pewno bym nie zdał. 

1. Obowiązki KB

2. Wymień 3 typy rond i podaj zakres ich stosowania
3. Jakie czynności wykonujemy przy rozdziale nieruchomości
4. Co to jest ACN i PCN

5. Co musi spełnić pracownik przed przystąpieniem do prac na wysokości

6. Jakie właściwości kruszywa grubego do nawierzchni bitumicznych badamy, a jakie może zadeklarować producent

7. Co mierzymy przy odbiorze nawierzchni asfaltowych

8. Technologie wykańczania nawierzchni betonowych

94%

Specjalność hydrotechniczna nie jest zbyt mocno oblegana. W mojej izbie była nas zaledwie garstka. Wzięłam udział w kursie przygotowującym przed egzaminem. Ale czy to pomogło – moim zdaniem lepiej zainwestować w zakup segregatorów. 

Na egzamin zabrałam ze sobą segregatory i udało mi się znaleźć wszystko czego potrzebowałam z aktów prawnych w czasie przeznaczonym na przygotowanie. 

100%

Witam. Egzamin zdawałem w izbie lubelskiej, specjalność telekomunikacyjna, uprawnienia projektowo-wykonawcze. 

U nas niestety dużo osób poległo na ustnym. Ja nie miałem problemu. Mam wiele lat praktyki za sobą. Jeśli jednak mogę coś doradzić to tylko nauka z tym portalem. Bardzo duża pomoc zarówno techniczna jak i merytoryczna. Firma szybko reaguje. Zawsze odbierają telefonu i odpisują na maile.

Polecam z ręką na sercu. 

98%

1. Co to przyłącze i sposoby jego wybudowania zgodnie z PB. Do jakiego napięcia można budować przyłącze.

2. Co to sieć uzbrojenia terenu

3. Narysować i opisać układ tnc tns tncs

4. Opisać gdzie i jak ma być zainstalowana rozdzielnica zasilająca urządzenia pożarowe. Strefy pożarowe. Co znaczą poszczególne symbole R, E, I. Co znaczy liczba przy symbolu – zapytali o 60.

5. Czynności do wykonania z ułożonym kablem przed zasypka.

6. Opisać układanie kabli w korytach i drabinkach. Definicja, w jakich miejscach można korytka lub drabiny zabudowywać. Wpływ uderzenia pioruna na korytka i drabiny.

7. Kto się wpisuje na 1 stronie DB

8. Jak należy ciągnąć kable w budynkach zamieszkania zbiorowego, użyteczności publicznej.

 

Na ustnym trzeba było być zwinnym, komisja dopytywała w każdym pytaniu. Pytania teoretycznie nie są trudne, ale jak dopytują to czasami potrafią zapędzić w róg tak że nie wiesz co masz powiedzieć.

Te pytania znalazłem w segregatorze na egzamin ustny. Stąd też miałem pewność i nie pozwoliłem się podejść komisji.

 

Egzamin pisemny oczywiście z programu, ale to już wiadomo. Wszyscy się tak teraz uczą. 

96%

Do egzaminu przygotowywałem się dość długo. Naukę zacząłem ok temu. W pierwszej kolejności podrukowałem sobie akty prawne i czytałem wszystko po kolei. Wiedziałem że mam dużo czasu, więc mogłem sobie na to pozwolić. Nie polecam jednak takiej formy nauki. Izba publikuje wykaz aktów na dwa miesiące przed egzaminem. I później musiałem sobie te akty alkalizować i sprawdzać co się zmieniło. To zabrało mi bardzo dużo czasu. Niepotrzebnie. 

Teraz zamierzam podejść do kolejnych uprawnień i wiem że segregatory kupię od razu gotowe ze story uprawnienia-budowlane.com Tu są wszystkie akty w formie jednolitej i mam pewność że są aktualne.

 

98%

Zdaaaane 🙂 Chyba komuś wiszę podziękowania i dużą flaszkę ;p

94%

Egzamin zdawałem w izbie mazowieckiej kilka miesięcy temu. Uczyłem się tylko z programu. Mój wynik egzaminu to 94%. Program znacznie ułatwia naukę. Bez niego bym sobie nie poradził.

98%

Egzamin na uprawnienia budowlane zdawałam w specjalności konstrukcyjno-budowlanej jednocześnie do projektowania i wykonawcze. Uczyłam się z Państwa programu Materiały są rewelacyjnie przygotowane. Bardzo dziękuję za Państwa wysiłek jaki wkładacie w to aby program działał prawidłowo. Podsyłam moje pytania które pamiętam z egzaminu ustnego. Może komuś też pomogą:

 1. Podaj wyposażenie stanowiska spawalniczego.
 2. Jakie są wymiary próbek do wykonywania badań cech zapraw stwardniałych? (poza wytrzymałością na rozciąganie i przyczepnością)
 3. Zasady określenia otulenia dla słupów i stropów.
 4. Wymień prawa i obowiązki kierownika budowy.
 5. Co należy dołączyć do wniosku o pozwolenie na rozbiórkę?
 6. Na podstawie przykładowej budowy podać zasady wykonania stropu Filigran (wady i zalety.
 7. Podaj wzór na obliczanie wytrzymałości na ściskanie zapraw budowlanych (Rs).

100%

Egzamin zdawałem w izbie pomorskiej, ze specjalności architektonicznej. Przygotowywałem się tylko z programu. Powtórzyły się niemalże wszystkie pytania. Do ustnego również przygotowywałem się z programem, więc też do przodu. Kupiłem segregator i zabrałem go ze sobą na ustny. Dobra rzecz, bo mogłem swobodnie z niego korzystać podczas przygotowania się. Są tu wszystkie potrzebne ustawy i rozporządzenia. Dzięki za pomoc w nauce.

94%

Zakupiony na stronie program stanowił moje jedyne źródło do nauki. Bardzo się cieszę że go zakupiłem, bo bez programu nie dałbym sobie na pewno rady. Pytania na pisemnym są szczegółowe. Trzeba zapamiętać wszystkie określone przepisami odległości, a nie jest to łatwe. Na samym programie uzyskałem 94%.

92%

Super program. Uczyłem się tylko z niego. Przygotowywałem się dwa tygodnie przed egzaminem. Nie wszystko ogarnąłem, ale i tak udało mi się zdać Ustny wydawał mi się łatwiejszy niż pisemny, bo była to rozmowa z komisją.

96%

Egzamin pisałem dla specjalności drogowej. Programik fajny i bardzo pomocny. Zakupiłem też segregator z aktami prawnymi. Bardzo przydaje się spis treści przed każdym aktem prawnym. W normalnych aktach tego nie ma (tych ze strony sejmu). Na pisemnym miałem dwa nowe pytania. Na ustnym wylosowałem zestaw nr 4:

 1. Co jest przyczyną uszkodzenia nawierzchni?
 2. Kiedy należy wykonywać plan BIOZ i kto jest odpowiedzialny za jego sporządzenie?
 3. Podaj jakie zadania na budowie ma geodeta.
 4. Urządzenia zapewniające BHP na placu budowy.
 5. W jaki sposób przeprowadza się naprawę nawierzchni bitumicznej na podbudowie sztywnej przy spękaniu odbitym?
 6. Projektowanie nasypów na gruntach słabonośnych.
 7. Jakie warstwy wymagają zastosowania SMA? Jakie stosuje się lepiszcza i stabilizatory? Na co należy zwrócić uwagę podczas projektowania mieszanki?
 8. Różnice między podbudową betonową a podbudową z chudego betonu.

95%

Jestem bardzo zadowolony z egzaminu i z wyniku. Na egzaminie pojawiło się 95% pytań z programu. Kilka z nich było inaczej sformułowane, ale wiadomo było o co chodzi.

98%

Egzamin raczej prosty. Nie było tu nic co mogło mnie zaskoczyć. Program rewelacyjny. Wybrałam wersję NA Komputer i Android. W pracy przerabiałam sobie testy na telefonie, a w domu uczyłam się na kompie. Moje pytania na ustny:

 1. Jaki zakres, wymagania i ograniczenia precyzuje norma dotycząca betonu?
 2. Technologia wykonania stabilizacji cementem na miejscu o Rm=1,5Mpa.
 3. Technologia wykonania warstwy ścieralnej SMA. Podaj warunkami jej przygotowania.
 4. Technologia wykonania drogi z kruszywa na geowłókninie
 5. Omów sposób projektowania pochylenia skarp, nasypów, wykopów, rowów.

93%

Polecam wszystkim kolegom program Uprawnienia Budowlane. Kupiłem program na egzamin pisemny, ustny i segregator. Super przygotowane materiały. Bezsprzecznie najlepszy na rynku. Przesyłam moje pytania z egzaminu ustnego:

 1. Co to jest aprobata techniczna;- co musi zawierać dokumentacja powykonawcza instalacji wodociągowej;
 2. Natomiast z praktyki: jakie wymagania muszą spełniać studzienki i jakie mamy typy;
 3. Urządzenia zabezpieczające instalację w układzie zamkniętym;
 4. Opisać proces montażu centrali wentylacyjnej kompaktowej;
 5. Co to jest filtr pośredni, zasada działania
 6. Uczestnicy procesu budowlanego. Kim są omów obowiązki i prawa jednego z nich.
 
96%

Egzamin z tym programem to bułka z masłem. Powtórzyło mi się 96%. Uczyłam się z programu on-line. Miałam też akty prawne do których starałam się zaglądać przy nauce aby orientować się później na ustnym gdzie szukać odpowiedzi. To jedyny taki program który ma taką dużą bazę pytań.

98%

W sesji jesień 2019 była bardzo wysoka powtarzalność z programu. Nie tylko dla mojej specjalności. Inni uczestnicy kursu też chwalili sobie ten program. Osobiście pracuję z Budimexie i u nas wszyscy uczyli się z tego programu. Przy zakupie kilku licencji dostaje się fajną zniżkę.

98%

Witam. Jestem po egzaminie ze specjalności mostowej. Egzamin zdawałem w ostatniej sesji 22 listopada 2019. Na egzaminie miałem 98% powtarzalności z programu Warto podejść do egzaminu przygotowanym, bo wstyd tego nie zdać z takimi materiałami. Wystarczy się nauczyć a zdanie to wówczas czysta formalność.

95%

Mój wynik na egzaminie to 95%. Jedno nowe pytanie, którego nie widziałem w programie. Dotyczyło metra. Koledzy którzy uczyli się z programu również zadowoleni. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

95%

Bardzo obszerna baza pytań dla mojej specjalności. Egzamin pisałem w sesji jesień 2019. Rozwiązanie testu zajęło mi około 20 minut. Wyszedłem dobie na kawę i wróciłem sprawdzić wyniki. Bardzo się stresowałem przed egzaminem, ale nie było czego. Egzamin ustny też pomógł z programu.

92%

W programie bardzo pomocna jest funkcja podpowiedzi obrazkowych. Znacznie łatwiej zapamiętuje się wówczas prawidłową odpowiedź. Po przerobieniu pytań trzy razy bardzo dużo zostaje w głowie. Każde pytanie ma też zacytowany akt prawny, więc wiadomo jak została opracowana odpowiedź i czego wymaga komisja. Mój wynik na pisemnym to 92 %.

Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com