fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Zalety konstrukcyjne i użytkowe silikatów

Silikaty i ich zalety

Czy wiedziałeś o tym, że silikaty można podzielić na konstrukcyjne i użytkowe? Czy przyszło Ci na myśl, że choć silikaty same w sobie mają wysoką jakość to jedna z jego kategorii może mieć jeszcze większą? Jak wiedziałeś – dowiedz się więcej, jeśli nie – przeczytaj poniższy artykuł. (uprawnienia budowlane kontakt)

Zalety konstrukcyjne i użytkowe silikatów
Zalety konstrukcyjne i użytkowe silikatów

Zalety konstrukcyjne

Zalety konstrukcyjne silikatów mają swoje przełożenie głównie w poziomie nośności ścian. Nazywane jest to inaczej zapasem bezpieczeństwa. Dlaczego nazywa się to w ten sposób, ponieważ dzięki temu same mury mają bardzo dużą stabilność. Okazuje się z przeprowadzonych badań, że zastosowanie nawet 12 cm znacznie zwiększy ich nośność i stabilność. Co do zasady same mury nie potrzebują dodatkowych wzmocnień takich jak żelbetowe słupki, jednak warto pamiętać, że zawsze są elementem, który będzie pełnił w tym zakresie funkcję wsporczą. Co zapewnia stabilność i sztywność konstrukcyjną? Przede wszystkim zapewnia ją sam strop i odpowiednie połączenia ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Nie należy obawiać się także o to, że filary międzyokienne nie będą miały odpowiedniej stabilności. Co więc zapewnia projektowanie węższych fundamentowych ścian? Dla nas przede wszystkim oznacza to znacznie mniejsze koszty, natomiast dla ekipy budowlanej znacznie łatwiejszą pracę. (uprawnienia budowlane program)

Zalety użytkowe

Co do zalet użytkowych to jest ich naprawdę masa, ponieważ sprawdzają się one idealnie w każdych warunkach. Jako główną z zalet należy zaliczyć wytrzymałość silikatów. Jest ona zapewniona i służy przede wszystkim możliwości konstruowania wąskich przegród. Dzięki takiemu działaniu mamy możliwość wykorzystania dostępnej przestrzeni w pełni. Im węższe mury – tym więcej miejsca w środku, dzięki czemu zwiększa się nasze pole działania pod kątem funkcjonalności i aranżacji. Dodatkowo mamy do czynienia także z ich dużą izolacyjnością akustyczną. Jeżeli przegroda jest masywna wówczas lepiej tłumi dźwięki. (akty prawne uprawnienia budowlane) To, na co szczególnie należy zwrócić uwagę to przede wszystkim odporność ogniowa, która ma wpływ na budynek w przypadku pożaru. Badania wykazały, że silikatowe ściany o grubości około 18 cm są w stanie przez pełne 4 godziny wytrzymać bezpośrednie oddziaływanie ognia. Daje nam to tak bardzo potrzebny w takim momencie czas na ewakuację. Właściwie nic nie stanowi lepszej zalety niż to, że dany materiał zapewnia nam bezpieczeństwo, ponieważ właśnie to jest najważniejsze. Szereg zalet, jakimi charakteryzują się ściany zbudowane z silikatów pozwala na stwierdzenie, że jest to najlepszy materiał, z jakiego można wykonać ścianę. Jego naturalnie występujące właściwości sprawdzą się nie tylko na placu budowy, ale i także później – już po zamieszkaniu w takim domu.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com