fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Silikaty i ich zalety

W poprzednim artykule opisaliśmy wysoką klasę jakości silikatów oraz wspomnieliśmy, że jest najlepszym materiałem murowanym. Dziś chcielibyśmy skupić się na zaletach silikatów, dzieląc je na dwie kategorie: konstrukcyjne oraz użytkowe. Poznajmy je.(uprawnienia budowlane kontakt)

Zalety konstrukcyjne i użytkowe silikatów

Zalety konstrukcyjne i użytkowe silikatów

Zalety konstrukcyjne

Tym, co projektanci lubią najbardziej, jest bardzo duży (zazwyczaj) zapas bezpieczeństwa w zakresie nośności ścian. Nawet 12 cm zapewnia murom szczególnie dużą stabilność! W praktyce do budowy ścian zewnętrznych wykorzystuje się bloczki o grubości nie mniejszej niż 18 cm, więc można śmiało przyjąć, że w ścianach z silikatów mamy zapas nośności. Mury z silikatów najczęściej nie wymagają wzmocnień w postaci słupków żelbetowych (chyba, że pełnią one jedynie dodatkową funkcję wsporczą dla konkretnego obciążenia, na przykład wspornika nawisu). Sztywność konstrukcji zapewniają strop, a także odpowiednio zaprojektowane połączenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Na ścianach bez specjalnych prac przygotowawczych można również opierać nadproża i strop. Nie trzeba także obawiać się o stateczność filarków międzyokiennych lub ścianki kolankowej (chociaż i tak, ze względu na rozpychającą siłę oddziaływania więźby, najczęściej projektuje się tutaj słupki łączące wieniec stropowy z wieńcem pod murłatą). Możliwość projektowania ścian o niedużej grubości sprawia także, że węższe mogą być ściany fundamentowe, a to z kolei oznacza mniejsze koszty i łatwiejsze wykonawstwo. (uprawnienia budowlane program)

Zalety użytkowe

Duża wytrzymałość silikatów pozwala na konstruowanie wąskich przegród, wówczas w rezultacie umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz pomieszczeń. Obrys budynku, liczony wraz z warstwą ocieplenia, powinien pozostać niezmienny – zatem im węższe mamy mury, tym więcej miejsca zostaje nam w środku. Dzięki ciężkim silikatom pozbywamy się również problemów z akustyką. Im masywniejsza przegroda, tym lepiej tłumi drgania oraz chroni nas przed hałasem z sąsiednich pomieszczeń. Docenią to z pewnością mieszkańcy bliźniaków bądź szeregówki, miłośnicy garażowego majsterkowania, a także początkujący muzycy (a w zasadzie ich współmieszkańcy…). (akty prawne uprawnienia budowlane)Dla niektórych osób istotna jest również odporność ogniowa. Ściany z silikatów już przy grubości 18 cm są w stanie przez pełne 4 godziny wytrzymać bezpośrednie oddziaływanie ognia (pod pełnym obciążeniem konstrukcyjnym), co pozwala na naprawdę bezpieczną ewakuację mieszkańców domu. Jak widać zarówno zalety konstrukcyjne jak i użytkowe pozwalają nam twierdzić, że silikaty naprawdę mają szereg zalet, które mają znaczenie w późniejszych etapach budowlanych. Zarówno jedne jak i drugie mają znaczenie w przypadku budowania domów. Dlatego właśnie inwestorzy bardzo lubią silikaty za ich nośność, wytrzymałość, trwałość oraz uniwersalizm. Pozwala to im na pełną swobodę działania. Dodatkowo również zapewnienie odpowiedniej akustyki pomieszczeniu jest dodatkowym atutem, który w przyszłości z pewnością zaowocuje. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową producentów.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.