fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zastosowanie

Instalacja mieszana polega na korzystaniu z obu systemu grzewczych w jednym mieszkaniu/domu/lokalu. Dzięki temu w budownictwie pojawia się jednocześnie ogrzewanie podłogowe, jak i grzejniki. Ma to na celu zapewnienie najlepszego komfortu cieplnego oraz oszczędność energii, a ca za tym idzie, zmniejszenie rachunków za prąd. (uprawnienia budowlane kontakt)

Te dwa systemy łączy się ze sobą, aby wykorzystać ich zalety i zniwelować ich ograniczenia, dopełniając je wzajemnie. Instalację mieszanką należy bardzo dobrze zaplanować, aby był w pełni użyteczna i komfortowa dla mieszkańców.

Zalety instalacji mieszanej
Zalety instalacji mieszanej

Zalety ogrzewania podłogowego

W całym tym systemie chodzi o wyciągnięcie jak najwięcej zalet z obu tych typów ogrzewań. W przypadku ogrzewania podłogowego warto wymienić takie cechy jak: (program egzaminu na uprawnienia)

  • Równomierna dystrybucja ciepła;
  • Oszczędność energii;
  • Mniejsza ilość alergenów;
  • Sterowanie najczęściej intuicyjne, nowoczesne sprzęty dostosowują się do użytkowników;
  • Możliwość połączenia z energią pochodzenia odnawialnego, np. fotowoltaika;
  • Brak dodatkowych elementów, co przekłada się na więcej miejsca w pomieszczeniu;
  • Znaczący wzrost bezpieczeństwa, np. dziecko nie oparzy się o gorący kaloryfer czy grzejnik;
  • Roztocza nie unoszą się w powietrzu przez cyrkulację powietrza.

Zalety ogrzewania konwencyjnego

Wymienione powyżej zalety ogrzewania podłogowego powinny współgrać z plusami grzejników. W przypadku tradycyjnego ogrzewania warto skupić się na jednym ważnym czynniku. (akty prawne uprawnienia budowlane) Podczas procesu podnoszenia temperatury całe powietrze koncentruje się wokół płyty grzejnika, a następnie rozprzestrzenia się na całej powierzchni pokoju. Przez to przy źródle ciepła zawsze jest zdecydowanie wyższa temperatura niż w reszcie pomieszczenia. To bardzo dobrze sprawdza się w wilgotnych pomieszczeniach, np. w łazienkach, ale równie dobrze sprawdzą się w salonach czy sypialniach. Największym plusem takiego ogrzewania jest jednak szybkie podwyższenie i obniżenie temperatury, zależne jedynie od potrzeb użytkowników. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Regulacja temperatury

Niezależnie od wyboru ogrzewania, w każdym pomieszczeniu powinien pojawić się termostat pokojowy. Umożliwia on szybkie i sprawne kontrolowanie temperatury w całym mieszkaniu. Istnieją systemy, które pozwolą połączyć ogrzewania znajdujące się w całym domu, aby wszystko było w zasięgu ręki. Nowoczesne aplikacje i sprzęty dostosowują się do użytkowników i są w stanie samodzielnie kontrolować ogrzewanie w całym mieszkaniu, nawet w systemie mieszanym. Należy jednak zadbać o odpowiednie grzejniki i systemy, aby całość mogła być w pełni zintegrowana. (uprawnienia budowlane 2022)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com