fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Wymiana parapetu wewnętrznego

Zamontowanie wewnętrznego parapetu, wymiana starego lub zastosowanie nakładek na parapet, wymaga dobrego zaplanowania. W innym wypadku praca może nie być wystarczająco zadowalająca i wyglądać nieestetycznie. (akty uprawnienia budowlane) Chociaż sam montaż nie jest trudny, warto poznać kilka szczegółów, które pomogą wykonać to zadanie jak należy. Obecnie na rynku jest duży wybór parapetów oraz materiałów służących do wykonania nakładek na parapet. Warto dobrać go uwzględniając elementy wnętrza i wykończenia domu, tak by dobrze się z nimi spasował kolorystycznie. Przy montażu w nowo wybudowanym domu, warto go dobrać dopiero gdy będziemy mieć już plan na pozostałe elementy jak drzwi, okna i podłoga.
Parapety najczęściej stosujemy z sztucznych kamieni, płyt drewnopochodnych, marmuru albo z drewna. Te dwa ostatnie są zdecydowanie droższe od pozostałych. (uprawnienia budowlane testy) Każdy z nich można dostać w większości marketów budowlanych oraz w sklepach stolarki budowlanej.

Wymiana parapetu wewnętrznego
Wymiana parapetu wewnętrznego

Przygotowanie do montażu

Przed zakupem parapetu należy wykonać dokładny pomiar wnęki okiennej. Robiąc pomiary należy uwzględnić, że parapet trzeba wkuć w ścianę na głębokość około 5 cm. W frontu parapet powinien wystawać około 4cm, jednak gdy znajduje się pod nim kaloryfer, parapet powinien go osłonić. (uprawnienia budowlane) W sytuacji gdy ściany są krzywe, albo parapet będzie miał nietypowy wymiar, należy wykonać szablon z kartonu, który będzie stanowił szablon do wykonania parapetu.

Nakładki na parapet

Jest to świetny sposób na wykończenie wnęki okiennej bez ingerencji w ścianie. Rozwiązanie to jest zdecydowanie mniej czasochłonne. Nie wymaga od nas poświęcenia dodatkowego czasu na usuwanie starego parapetu oraz odpowiedniego przygotowania miejsca pod nowy parapet. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane)
Nakładki na parapety świetnie spisują się gdy montujemy nowe okna. Wtedy powstaje szczelina między starym parapetem a rama okienną, którą można zakryć nakładką z PCW. Takie nakładki są cienkie i mają listwę, która może przykryć parapet o grubości do 6 cm. Można również zastosować nakładkę z cienkich elementów drewna i kamienia.

Parapet zintegrowany z blatem

Nowoczesne rozwiązania parapetu ma na celu połączenie go z blatem kuchennym, biurkiem albo regałem, tworząc parapet zintegrowany. (program egzaminu na uprawnienia) Ta idea odbiega od tradycyjnego zastosowanie parapetu jako miejsca dla roślin doniczkowych. Zdarza się, że w nowoczesnym wnętrzu chcemy całkowicie ukryć parapet. Jeżeli wypada niżej niż blat, wykłada się w jego miejsce płytę z której zrobiony jest blat. W innym wypadku wykłada się go płytkami ceramicznymi jakie zastosowano na ścianie. Rozwiązanie to stosuje się w łazience i kuchni.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com