fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Wentylacja nawiewno-wywiewna

Lato to bardzo często czas dużych upałów, podczas których przebywanie nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz domu może być bardzo ciężkie. Tę kwestię można jednak rozwiązać przy pomocy instalacji dodatkowej wentylacji. Wśród wielu modeli i typów najbardziej popularna jest wentylacja nawiewno-wywiewna zrównoważona. (testy uprawnienia budowlane)

Wentylacja nawiewno-wywiewna – co to takiego?

Zrównoważona wentylacja nawiewno-wyziewna to model prosty i podstawowy, ale niezwykle skuteczny. Składa się ona z dwóch wentylatorów, dzięki którym powietrze przepływa przez cały budynek. Jeden z nich wtłacza świeże, zewnętrzne powietrze do wnętrza budynku. Drugi z kolei wypuszcza z pomieszczeń powietrze „zużyte”. Jak widać, proces nie należy do skomplikowanych. Dlaczego nosi też nazwę zrównoważonego? Dzięki tej wentylacji przepływ powietrza w budynku jest równy – nie tworzy się ani podciśnienie, ani nadciśnienie. Dla nas oznacza to przede wszystkim brak przeciągów. (programy do uprawnień budowlanych)

Wentylacja nawiewno-wyziewna – zalety

Wśród najważniejszych zalet tego typu wentylacji wymienia się głównie skuteczne usuwanie wilgoci i dwutlenku węgla z budynku. Usuwa również nieprzyjemne zapachy oraz gwarantuje świeże, często nawet przefiltrowane powietrze. Wentylacja nawiewno-wyziewna, choć bardzo prosta i dość podstawowa, może pracować w każdych warunkach atmosferycznych. Oczywiście możemy też swobodnie modyfikować jej działanie. Tak duży zakres zalet nie oznacza niestety, że system ten jest pozbawiony wad. Największą z nich jest duże zużycie prądu, co jest spowodowane ciągłą pracą obu wentylatorów. (uprawnienia architektoniczne)

Wentylacja zrównoważona – tak czy nie?

Czy wentylacja nawiewno-wyziewna jest dla mnie? Może wolę zainwestować w coś droższego, aby późniejsza eksploatacja była tańsza? Czy wolę prosty i sprawdzony sposób, choć wymagający ciągłych nakładów gotówki? Niestety na te i wiele innych pytań należy odpowiedzieć sobie samemu. Warto przede wszystkim skupić się na zaletach, które najbardziej nas przekonują. (dowiedz się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com