fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Gęstożebrowe stropy w mieszkalnym budownictwie

Wielorodzinne mieszkaniowe budownictwo dużą uwagę poświęca akustyce.   (uprawnienia budowlane segregator )  Na uderzeniowe dźwięki, które pochłania najlepiej pływająca podłoga, bardzo duży wpływ ma w poziomej przegrodzie własny ciężar stropu. Duża oferta stropów RECTOR stwarza możliwości doboru odpowiednich akustycznych parametrów, które spełnią projektowe wymagania. Akustyczny kalkulator pozwala w szybki sposób dobrać odpowiednią akustykę np. stosując niższe pustaki, albo zwiększając też grubość zastosowanego nadbetonu. W takich rozwiązaniach najważniejszą kwestią jest tu niewielki stropowy ciężar. Korzystanie z kalkulatora pozwala wybrać odpowiedni stropowy system, ilość belek czy typ wypełnienia ich. (uprawnienia budowlane program) 

Gęstożebrowe stropy w mieszkalnym budownictwie
Gęstożebrowe stropy w mieszkalnym budownictwie

Obniżone strefy

Obniżone strefy obejmują żelbetowe schody i dachowe słupki. Można w takim wypadku stosować niskie rodzaje pustaków. Pozwoli to na dozbrojenie lokalne stropu, aby przenieść obciążenia o dodatkowym charakterze. Słupek od dachowej więźby oraz ciężkie ściany można oprzeć o strop, bez obowiązku wylania dodatkowych podciągów albo korzystania z ciężkich rodzajów stalowych belek. Podczas wykonywania projektu należy dobrać odpowiednie belki. Ich ilość musi być niezbędna, aby zakładane obciążenia zostały przeniesione. Przy żelbetowej schodowej klatce fragmenty stropu wykonuje się zwykle jako monolityczny strop, przy zastosowaniu prefabrykatów RECTOR. Oszczędzimy w ten sposób czas związany z montażem oraz szalunki. (uprawnienia budowlane)

Wymiana stropów w istniejących budynkach

Stropy o typie RECTOR bardzo często wykorzystuje się przy dokonywaniu wymiany stropów w budynkach, które już istnieją. Zalety takie, jak możliwość dokonania ręcznego montażu, niewielka systemowa waga oraz ograniczenie możliwości ingerowania w konstrukcję budynku sprawiają, że system ten cieszy się zainteresowaniem zarówno przez projektantów, jak i wykonawców. Takie konstrukcyjne rozwiązania pozwalają na dużą elastyczność oraz możliwość związaną z dokonywaniem zmian, podczas wykonywania prac związanych z montowaniem stropów. Montowanie w gniazdach belek powoduje ograniczenie ingerowania w konstrukcje. Nie ma tu potrzeby dokonywania bruzd w całych ścianach, co przyniosłoby negatywny wpływ na konstrukcyjną sztywność budynku. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Prefabrykowane belkowo – pustakowe sprężone stropy

W przypadku prefabrykowanych belkowo – pustakowych sprężonych stropów wypełnieniem międzybelkowej przestrzeni może być betonowy tradycyjny rodzaj pustaka, bądź też wypełnienie ultralekkie drewnopochodnymi panelami. Mieszkalne budownictwo ze względu na zastosowanie w nim tynków powoduje, że wybiera się tu systemy RECTOBETON. Powierzchnia, która jest równa bardzo dobrze nadaje się do prac tynkarskich. Strop bardzo mało ugina się i pracuje równomiernie, co ma związek z jego montażem. W jego skład wchodzi zbrojona stalowa siatka, warstwa nadbetonu, ujemna montażowa strzałka i ugięciowa projektowana strzałka. To powoduje, że system ten stosuje się z sukcesem od przeszło 60 lat i nie występują w nim spękania. W przypadku stropu RECTOLIGHT, który posiada charakterystyczny rodzaj geometrii, przeznacza się go do budynków, w których ma zostać wykonany podwieszany sufit. (uprawnienia budowlane 2022)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com