fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Podstawowe prace wykonawcze podczas kosmetyki betonu

Przygotowanie podłoża

Przed przystąpieniem do prac wykonawczych należy zabrać się za przygotowanie podłoża. Musi być ono czyste, wytrzymałe, trwałe i przede wszystkim niezamarznięte. Z całej powierzchni należy usunąć niepotrzebne materiały, głównie takie zmniejszające przyczepność i zeszkliwienie cementowe. (uprawnienia budowlane kontakt)

Dodatkowo przed rozpoczęciem prac trzeba nawilżyć całe podłoże. Musi być ono wilgotne i matowe, ale zdolne do chłonięcia wody.

Podstawowe prace wykonawcze podczas kosmetyki betonu
Podstawowe prace wykonawcze podczas kosmetyki betonu

Mieszanie

Zaraz po przygotowaniu podłoża warto zabrać się za wymieszanie składników do kosmetyki betonu. Najlepiej wymieszać całość korzystając ze specjalnego mieszadła wolnoobrotowego. Mieszankę wsypuje się do czystej wody zarobowej. Szpachlę miesza się do momentu osiągnięcia homogenicznej, czyli jednolitej konsystencji. Dopiero wtedy można myśleć o aplikacji. Inaczej nałożony materiał zniszczyłby powłokę, a nie ułatwił jej renowację.(uprawnienia budowlane 2022)

Aplikacja

Szpachle dzieli się na dwa rodzaje. Do nakładania drobnoziarnistych używa się gumowej pacy. To ułatwia szybkie i precyzyjne ruchy. W przypadku gruboziarnistych szpachli korzysta się z pacy, ale stalowej. Dzięki temu wygodnie się ja rozprowadza.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Przecieranie

Po nałożeniu szpachli warto całość przetrzeć tak, aby otrzymać gładką i cienką powierzchnię. Do tego zadania najlepiej sprawdzą się specjalne gąbki. Należy je zmoczyć, wycisnąć i spokojnie przetrzeć powierzchnię. Aby ułatwić użytkowanie takie gąbki zazwyczaj się dwustronne. Warto jednak zadbać o to, aby sprzęt był dobrze nawilżony, ale nie ociekał wodą. Inaczej szpachla zacznie się rozmazywać, a na całości mogą pojawić się odbarwienia.(akty prawne uprawnienia budowlane)

Pielęgnacja

Ostatnim krokiem jest pielęgnacja. To proces trwający kilka dni, co najmniej siedem. Lepiej jednak pielęgnację rozciągnąć na dłuższy okres, np. kilku tygodni. W tym czasie trzeba chronić świeżo nałożoną szpachlę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Przede wszystkim warto unikać:(program egzaminu na uprawnienia)

  • Nasłonecznienia, które prowadzi do wysychania i pękania powierzchni;
  • Wiatru, ten wpłynąć może na strukturę całej nałożonej szpachli;
  • Deszczu czy śniegu. Jeśli świeżo nałożona szpachla zostanie narażona na tak agresywne czynniki pogodowe, całość kosmetyki może stracić sens. Cały materiał ulegnie zniszczeniu i odkształceniu;
  • Nagłych zmian temperatur. Te mogą doprowadzić do  wysychania bądź zamrażania całości, co ostatecznie wpływa na strukturę powierzchni, powodując najczęściej jej pękanie.

Dobra pielęgnacja zapewnia idealną powierzchnię i fakturę odnawianego podłoża.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com