Nanofala
Przedstawiamy nowość w ofercie firmy Blachy Pruszyński – panele na rąbek NANOFALA. Jest to nowość, która została stworzona z myślą o polepszeniu znanej już technologii. Sprawdźmy, w jaki sposób.(uprawnienia budowlane kontakt)
Niesłabnąca popularność
Nowością z pewnością nie są same blachy, ponieważ od kilku dobrych lat są one obecne na naszym rynku. Większość decyduje się na blachy na rąbek dlatego, że są one bardzo nowoczesne i wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Przede wszystkim wybiera się je także dlatego, że nie wymagają profilowania i zaciskania rąbków na budowie. Sam ich montaż jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy łączyć je na zatrzask. Dekarze mają znacznie ułatwioną pracę, a sam montaż nie trwa szczególnie długo. Jeżeli są wśród Państwa dekarze to z pewnością wiedzą, jak bardzo czasochłonny i pracochłonny jest proces montażu klasycznej blachy. Dlatego stworzona przez Blachy Pruszyński nowość jeszcze bardziej unowocześnia i pogłębia te zalety.
Nowość
NANOFALA jest określana jako nowość, przede wszystkim dlatego, że jest szczególnie uniwersalna. Nie ma znaczenia, w jakim budownictwie zdecydujemy się ją zastosować – z pewnością będzie odpowiednio pasować. Mają one dodatkowo unikalnie niską wagę. Są praktycznie niewidoczne, ponieważ ich grubość wynosi jedynie 2 mm. Jakie pełnią funkcję? Przede wszystkim wzmacniają arkusze, a ponadto nie uzyskują efektu falowania. Blacha się więc nie rozszerza. Dodatkowo krawędzie tych paneli są ścięte pod kątem 450 , dzięki czemu ich montaż można przeprowadzić w dowolnym kierunku. (uprawnienia budowlane 2022)
Dane techniczne blachy:
- grubość blachy to 0,5 / 0,7 mm; (segregator egzamin ustny uprawnienia)
- szerokość użytkowa arkusza wynosi 510 mm;
- wysokość rąbka to 25 mm;
- wysokość przetłoczenia wynosi 2 mm;
- minimalna i maksymalna zalecana długość arkusza waha się od 0,5 m do 7 m;
- minimalne nachylenie dachu wynosi 80.
Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ blachy nie wymagają od nas zabiegów konserwacyjnych zbyt często i zbyt wielu. Oczywiście powinniśmy robić wszystko, by dachy nie ulegały starzeniu się. Szacuje się, że przynajmniej raz w roku powinniśmy wykonywać ich konserwację, dzięki czemu będą one cały czas wizualnie atrakcyjne i funkcjonalnie trwałe. Ponadto w miarę możliwości powinniśmy regularnie usuwać liście. Ma to o tyle zbawienny dla blachy wpływ, że mogą one odbarwiać blachę i powodować nadmierne osadzanie się pyłu czy kurzu. Jeżeli już na tym etapie zauważymy jakiekolwiek zmiany czy ubytki powinniśmy je odpowiednio zamalować. Ich szczelność jest także szczególna i to należy podkreślić, ponieważ do samego montażu nie wymaga się elementów łączących. Mają one specjalnie zaprojektowany zamek zatrzaskowy, a to właśnie on w dużej mierze odpowiada za ich szczelność. (program egzaminu na uprawnienia