fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Nanofala

Wzmocnione bardzo drobnymi przetłoczeniami zatrzaskowe panele na rąbek NANOFALA to całkowita nowość w ofercie Blachy Pruszyński. Firma prezentuje swoją innowację z rozmachem, więc sprawdźmy ją! (uprawnienia budowlane kontakt)

Panele na rąbek

Panele na rąbek

Niesłabnąca popularność

Blacha na rąbek stojący od wielu lat cieszy się niezmienną popularnością. Wykończone w ten sposób dachy wyglądają bardzo lekko i nowocześnie – i z pewnością są jedyne w swoim rodzaju. Wadą klasycznej blachy, wymagającej profilowania, a także zaciskania rąbków na budowie, jest duża pracochłonność. Panele dachowe łączone na zatrzask, czyli bez konieczności zaginania rąbka, znacznie ułatwiają pracę dekarzy, a dodatkowo pozwalają też na skrócenie czasu montażu. Szeroka gama barw i powłok ochronnych pozwala optymalnie dopasować rozwiązanie do całościowej koncepcji architektonicznej budynku.

Nowość

NANOFALA to zupełna nowość, która sprawdzi się zarówno na nowo budowanych domach w stylu modernistycznym, jak i na budynkach typowo klasycznych, a z racji bardzo niewielkiego ciężaru – także na tych poddawanych renowacji. Faliste przetłoczenia, praktycznie niewidoczne, ponieważ mające zaledwie 2 mm, służą wzmocnieniu arkuszy. Minimalizują efekt ich falowania, mogący występować zwłaszcza w długich panelach, głównie wskutek rozszerzalności blachy pod wpływem oddziaływania wysokiej temperatury. Krawędzie tych paneli są ścięte pod kątem 450 pod podwinięcie przy mocowaniu na listwie startowej. Ścięcie po obu stronach umożliwia przeprowadzenie montażu w dowolnym kierunku. (uprawnienia budowlane 2022)

Dane techniczne:

  • grubość blachy to 0,5 / 0,7 mm; (segregator egzamin ustny uprawnienia)
  • szerokość użytkowa arkusza wynosi 510 mm;
  • wysokość rąbka to 25 mm;
  • wysokość przetłoczenia wynosi 2 mm;
  • minimalna i maksymalna zalecana długość arkusza waha się od 0,5 m do 7 m;
  • minimalne nachylenie dachu wynosi 80.  

Dachy z paneli na rąbek w zasadzie nie wymagają szczególnie specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Niemniej jednak bez względu na ogólną lokalizację budynku, żeby w pełni zapobiec wszelkiemu ryzyku przedwczesnego zestarzenia się, jego okładziny ścienne i dachowe podlegać muszą bardzo regularnym przeglądom i bardzo dokładnym konserwacjom przynajmniej jeden raz w roku. Z powierzchni paneli powinno się usunąć także liście, które gnijąc powodują odbarwienia powłoki organicznej blachy, a także osady i pyły przemysłowe np. te pochodzące z zakładów wapienniczych, cementowni, hut i kopalń, które wchodząc w reakcję z wodą, bezpośrednio powodują uszkodzenie powłoki lakierniczej blach. Ewentualne ubytki w powłoce należy w sposób staranny oczyścić i zamalować specjalnymi farbami zaprawkowymi. Panel z rąbkiem zatrzaskowym dzięki szybkości montażu zdecydowanie przewyższa inne blachy. Niniejsza zaleta pozwala dodatkowo na stosowanie tego rodzaju pokrycia jako panele elewacyjne, zapewniając oryginalne wykończenie ścian w układzie pionowym oraz poziomym. Blacha na rąbek stojący tzw. felc ze specjalnie zaprojektowanym zamkiem zatrzaskowym pozwala na bardzo szybkie i pewne łączenie paneli, bez potrzeby stosowania dodatkowych elementów łączących, zachowując naprawdę wysoką szczelność. (program egzaminu na uprawnienia

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.