Jak ważne jest ubezpieczenie ogrodu?
Ogród to wizytówka każdego domu i mieszkania, które taki ogród posiada. Jednak w przeciwieństwie do samego domu bądź mieszkania – nie decydujemy się na jego ubezpieczenie. Wielu uważa to za dość duży błąd, ponieważ nie ma gwarancji tego, że niebezpieczeństwa, z którymi mierzy się dom bardzo często nie dotknął również ogrodu. Mowa przede wszystkim o tym, że wiele zdarzeń ma wpływ w takim samym stopniu na dom, jak i ogród. Jeżeli więc zdecydujemy się na ubezpieczenie ogrodu – z pewnością tego nie pożałujemy. Sprawdźmy, jakie korzyści niesie za sobą ubezpieczenie ogrodu. (uprawnienia budowlane segregator)
Nieprzewidziane zdarzenia
Coraz częściej w wyniku nieprzewidzianych zjawisk pogodowych w naszych ogrodach spotykamy się z ich realnymi skutkami. W ogrodzie uszkodzeniu poddawane są nie tylko drzewa i krzewy, ale także i z uszkodzeniem mebli czy innych elementów ogrodowych. Wszystko za sprawą nieprzewidywalnych zdarzeń pogodowych, jakimi są: wichury, trąby powietrzne, gradobicia, powodzie i podtopienia. Wiele zdarzeń ma związek z wystąpieniem wysokiej temperatury lub bardzo dużej suszy. Właśnie wówczas można ponieść największe starty w swoim ogrodzie, w tym starty materialne. Nie da się ukryć, że ogrody domowe są przedmiotem zainteresowania złodziejów, którzy często dokonują ich kradzieży czy z aktami wandalizmu. Aby więc przed takimi zdarzeniami się uchronić, należy ubezpieczyć swój ogród. Można tego dokonać za pomocą polisy ubezpieczeniowej – np. tej mieszkaniowej. Można wówczas w razie nieprzewidzianych zdarzeń liczyć na rekompensatę, która pomoże nam w odwróceniu skutków wyrządzonych przez nieprzewidziane zdarzenia. (uprawnienia budowlane 2022)
Dla kogo?
Ubezpieczenie ogrodu jest to ubezpieczenie przeznaczone dla właścicieli domów jedno – i wielorodzinnych. Ubezpieczyć takim ubezpieczeniem można także różnego rodzaju mniejsze bądź większe ogródki – nawet taki, który przynależy do mieszkania w bloku. Jeżeli chodzi o koszt takiego ubezpieczenia to nie jest on szczególnie wysoki, ponieważ traktowane jest ono jako element dodatkowy polisy, którą zdecydujemy się wykupić. Tak więc najczęściej takie ubezpieczenie sięga kilkudziesięciu złotych rocznie, co trzeba przyznać – nie jest szczególnie dużym wydatkiem. Tak mała kwota opłacana rocznie może nam zapewnić nam spokój i rekompensatę w razie wystąpienia groźnych zjawisk pogodowych i jej skutków. Dodatkowo do polisy można dołączyć ubezpieczenie poszczególnych przedmiotów, które znajdują się w ogrodzie oraz inne elementy posesji. Wówczas dodatkowo mamy do czynienia ze składką na poziomie około kilkudziesięciu procent standardowej polisy. Nie da się ukryć, że warto pokłonić się ku takiemu rozwiązaniu, ponieważ ochrona ogrodu i ich elementów często jest wręcz naszą drugą inwestycją, która powinna być w odpowiedni sposób chroniona. Więcej szczegółów uzyskamy z pewnością u odpowiedniego doradcy ubezpieczeniowego. (uprawnienia budowlane kontakt)
Podstawowy zakres ubezpieczenia
Zakres ubezpieczenia ogrodu jest zróżnicowany. Zależy w dużej mierze od rodzaju polisy, którą wybierzemy. Oczywiście dowolnie można do niej dołączać ochronę innych elementów ogrodowych. Pozwoli nam to na spełnienie naszych zindywidualizowanych potrzeb i osobistych preferencji. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie ogrodu to rozciąga się ono od ochrony roślinności w nim rosnącej, aż po rośliny balkonowe, które znajdują się na naszych tarasach czy balkonach. Wyróżnić można ochronę: (program egzaminu na uprawnienia)
– budynków małej architektury, którymi są: baseny z zadaszeniem, sauny, jacuzzi, huśtawki, piaskownice, studnie, posągi oraz fontanny i inne,
– stróżówki i domki narzędziowe bez fundamentów,
– mebli ogrodowych,
– instalacji: nawadniającej i drenażowej ogrodu,
– ogrodzeń wraz ze skrzynką pocztową i bramą wjazdową,
– wszelkich utwardzonych powierzchni znajdujących się na posesji – chodników czy boisk na nim się znajdujących. (uprawnienia budowlane program)