fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Trwałość betonowej posadzki

Czynniki, jakie wpływają na obniżenie się trwałości w posadzce to jej niezgodne z przeznaczeniem użytkowanie oraz niedokładne i nieregularne sprzątnie na niej. Zastosowanie nieodpowiednich środków również negatywnie wpływa na trwałość posadzki. Nie można jej czyścić stosując do tego celu chemiczne środki, jakie wpływają na obniżenie parametrów i osłabienie konserwującej warstwy. Na spadek trwałości wpływa również nie stosowanie wycieraczek, które zbierałyby piasek i inne zabrudzenia, uszkodzone oraz nieszczelne opakowania towarów, które niekiedy mogą przedostawać się na posadzkę i ją osłabiać, a także nieodpowiednio wyszkolony personel, który nie potrafi dbać odpowiednio o utrzymanie posadzki w obiekcie.  (uprawnienia budowlane program) 

Trwałość betonowej posadzki
Trwałość betonowej posadzki

Obciążenia przemysłowych podłóg

Przemysłowe podłogi to konstrukcyjny element, jaki wykazuje największe narażenie na obciążenia. Jej funkcjonowanie przed wiele lat możliwe staje się, kiedy każda z warstw zostanie odpowiednio dobrana w związku z techniczno – użytkowymi właściwościami. Muszą one względem siebie współpracować, a grubość oraz rodzaj podłogi ustala się w oparciu o szczegółowe warunki związane z jej użytkowaniem. Podłogi porównując do innych konstrukcyjnych elementów wykazują niestety wiele wad oraz uszkodzeń. W budynku są one najczęściej naprawianymi elementami. Mogą one stanowić niekiedy aż 70% napraw ogółem w budynkach. Chcąc uniknąć usterek oraz wad trzeba ustalić przed rozpoczęciem projektowania warunki, w jakich eksploatowana będzie podłoga. Należy w precyzyjny sposób sformułować warunki związane z wykonaniem płyty oraz z jej pielęgnacją. W późniejszym etapie konsekwentnie działania te należy realizować. (uprawnienia budowlane segregator)  

 Instrukcja czyszczenia posadzki

Chcąc uniknąć negatywnych działań personelu należy przestawić im instrukcje związaną z czyszczeniem posadzki. Powinna zawierać ona w precyzyjny sposób zapisy, jakie techniki czyszczenia można stosować, jaką temperaturę powinien posiadać odpowiedni myjący roztwór, w jakich proporcjach stosować myjący środek, czas działania roztworu czy ciśnienie związane z jego podawaniem. Przeprowadzone badania wskazują, że bieżące przeprowadzane czynności związane z utrzymaniem posadzki mogą nieść za sobą bardzo istotny wpływ na trwałość i estetykę danej posadzki. Nieodpowiednio dobrane czyszczące maszyny do posadzki mogą powodować jej degradację powierzchniową, a chemiczne środki nie przeznaczone dla danego typu posadzki z pewnością przyśpieszą pojawienie się tego procesu. (uprawnienia budowlane 2022) 

Zakończenie prac na posadzce

Po zakończeniu prac związanych z posadzką przez miesiąc nie powinno się jej myć stosując chemiczne środki. Unikać należy środków, jakie posiadają w swoim składzie alkohol, kwasy, glikol oraz rozpuszczalniki.  (uprawnienia budowlane kontakt)  Do powierzchni należy dostosować odpowiednie szczotki oraz pady. W czasie zimy szczególną uwagę zwraca się na to, aby sól oaz inne chemiczne środki do odladzania dróg nie zostały przeniesione na posadzkę poprzez obuwie albo pod kołami widłowych wózków. Dobranie czyszczących i konserwujących środków zawsze skonsultować lepiej ze specjalistami, którzy posiadają odpowiednią w tym zakresie wiedzę. (uprawnienia budowlane cennik)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com