Arkusze folii PCW rozmieszcza się na płaszczyznach poziomych czy delikatnie pochylonych do poziomu, a do płaszczyzn pionowych doczepia się je na klej winylowy PC. Arkusze trzeba rozmieszczać na zakład 3-5cm i połączyć klejem winylowym. Klejem warto obsmarowywać dwie zestawiane płaszczyzny. Izolacja z folii musi być okryta rzędem cienkiej folii Estrolol, zestawionej na zakładach chociażby 5cm klejem Izokol 104. Nie warto doklejać papy do folii PCW ani nie poleca się smarować folii lepikiem asfaltowym. Odbiegają od reguły specjalne folie PCW bitumoodporne. Poza złączeń klejowych folie PCW można zestawiać poprzez spawanie gorącym powietrzem. Izolacje z folii polietylenowych da się robić tak samo, tylko że arkusze muszą zostać zestawione dzięki zgrzewaniu. (uprawnienia budowlane kontakt)
Robienie izolacji
Najlepiej da się robić izolację z folii poliizobutylenowej, ponieważ arkusze przyczepia się do wygładzonej podstawy i skleja na zakłady blisko 5cm dzięki kleju C do opanolu na beton, lepiku asfaltowego na gorąca bądź dzięki spawaniu. (uprawnienia budowlane 2021) Podczas używania klejów rozpuszczalnikowych warto je nanosić pędzlem czy szpachlą jak najcieńszym rzędem na obie dostawiane płaszczyzny i w trakcie przykładania folii dociskać ją do płaszczyzny od centrum do krawędzi, by pozbyć się powietrza ze środka. Nie można też zostawić fałd i nierówności podczas sklejania brzegów arkuszu. W mniejszych, ale istotnych miejscach do zrobienia izolacji przeciwwodnej da się używać szpachlówek epoksydowych. Szpachlówka potrafi być zrobiona z żywicy epoksydowej, utwardzacza i wypełniacza mineralnego w proporcjach 10:1:20. Zazwyczaj najpierw umieszcza się rząd gruntujący złożony z takich samych tworzyw 1:10. Szpachlówkę nakłada się pędzlami czy szpachlami Obszerność jej nie może być niższa od 2mm. (uprawnienia budowlane program)
Izolacja przeciwwilgociowa
Izolacja przeciwwilgociowa w łazienkach obiektów jednorodzinnych potrafi zostać zrobiona ze szczelnej zaprawy cementowej pod kafelkami terakotowymi w podłodze i poniżej glazury na murach, ale w łazienkach, pralniach i reszcie mokrych pomieszczeń, idealnych do użytku zbiorowego, ważne jest robienie izolacji przeciwwilgociowych przynajmniej z dwóch rzędów papy asfaltowej na lepiku asfaltowym. Izolację tę robi się na pełnej płaszczyźnie posadzki, wywijając ją na mury do rosłości 1.80m w miejscach natryskowych czy 0.15m w pralniach czy kuchniach. (akty prawne uprawnienia budowlane)
Wpusty podłogowe
Wpusty podłogowe trzeba osadzać od razu poniżej izolacji przeciwwilgociowej i muszą zostać idealnie uszczelnione przy wyższym obwodzie wśród wszystkich wpustów a stropem dzięki kitowi asfaltowemu. Lepszą opcją będzie używanie kołnierzy, przykładowo z blachy ołowianej 1+2mm, umieszczonej we wpusty podłogowe. Powyżej wpustu musi być widoczna nadprogramowa ramka z kratką ściekową. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Wpusty muszą być widoczne w najniższych, nietrudno dostępnych punktach posadzki. Lokowanie ich pod murami działowymi wśród kabin natryskowych bywa nie zawsze dobrze działające, bo ciężkie jest ich odpowiednie uszczelnienie, wymiana czy reparacja. Izolacja przeciwwilgociowa z poniżej podłogi musi być wywinięta do góry. Izolacje takie patrząc na warunki miejscowe, może być robiona z folii PCW czy jako powłoki z tiokoli . Płaszczyzna pod izolację folii musi zostać zrobiona jako gładź z zaprawy cementowej 1:3. Gładź musi być sucha i odpowiednio oczyszczona. Dotykające się płaszczyzny poziome oraz pionowe czy pochyłe muszą być zaokrąglone średnicą 3-5cm. Podczas ingerencji wody od gładzi warto robić je z czymś uszczelniającym. W sytuacji działania wody od kierunku folii dodatek uszczelniający bywa zbędny, ale musi być dołączony do rzędu ochronnego. (program egzaminu na uprawnienia)