fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Drewna klejonego warstwowo – dystrybucja

Cechy drewna klejonego

  1. Brak wypaczeń w strukturze;
  2. Wysoka wytrzymałość;
  3. Lekkość materiału;
  4. Odpowiednia wilgotność;
  5. Wysoka ognioodporność;
  6. Brak skłonności do powstawania pęknięć;
  7. Stabilność materiału;
  8. Niewymagana konieczność stosowania chemicznej ochrony;
  9. Wprowadzanie ciepła do otoczenia.
Drewna klejonego warstwowo - dystrybucja
Drewna klejonego warstwowo – dystrybucja

Rozwój produkcji

Dzięki stale rozwijającym się technologiom można zauważyć rozrost produkcji drewna klejonego. Największym problemem w tym przypadku okazuje się kwestia dostępności produktu, która wiąże się z wysokim kosztem transportu, przy dość mocno rozdrobnionych zamówieniach. Dobrym rozwiązaniem jest jednak powstawanie magazynów,  w których dodatkowe drewno klejone można zakupić każdego dnia, nawet w małych ilościach. Takie elementy wykorzystuje się do tworzenia podciągów, stropów, ogrodów zimowych, altan, więźb dachowych i wiat garażowych. (uprawnienia budowlane kontakt)

Stropy

Stale rozwijająca się produkcja sprawia, że co rusz powstają nowe produkty z drewna klejonego warstwowe. Te już bez problemu konkurują z innymi podobnymi technologiami. Świetnym przykładem są stropy produkowane podobnie jak belki prostokątne, z paneli ułożonych obok siebie. Po obu stronach elementu tworzy się frezowanie podwójne pióro-wypust. To pozwala na stworzenie silnej tarczy odpornej na zagrożenia i przenoszącej obciążenia. (uprawnienia budowlane 2021)

Taki element ma najczęściej od 10 do 24 cm grubości, a rozpiętość do 9 metrów i to bez podpór średnich. Niektóre technologie pozwalają do powstania rozpiętości większych niż 20 metrów w jednym elemencie. To niezwykle przydatne do przekrywania powierzchni w układzie wielkoprzemysłowym. (program egzaminu na uprawnienia)

Panele dachowe

Te produkowane są podobnie jak panele stropowe. Jednak znoszą znacznie mniejsze obciążenia. Stosuje się je jako elementy dachowe, ze zmniejszoną ilością typowej więźby. To pozwala na stworzenie sztywnej tarczy z połaci dachowej, a to natomiast na uniknięcie wielu dodatkowych wykończeniowych prac na poddaszu. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Ściany

Te panele mają wyprofilowanie typu podwójne pióro-wypust, z dodatkową przestrzenią na instalację elektryczną. To miejsce ułatwia pracę, przyśpiesza ją oraz pozwala na ukrywanie instalacji elektrycznej, bez dodatkowego jej maskowania. To również ogranicza koszty całej budowy. Całość kończy się na górze oczepem, a na dole podwaliną.

Takie ściany warto zabezpieczyć materiałem drewnopochodnym bądź wełną mineralną, aby zwiększyć izolację termiczną. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com