fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Płytki ceramiczne

Zacząć należy oczywiście od płytek, które chce się mieć w danym pomieszczeniu. Ich wybór może trwać najdłużej nie tylko ze względów estetycznych, ale i stylistycznych. Warto ocenić jaki rozmiar płytek nadaje się do danego wnętrza, a następnie wybierać ich kolor, wzory czy fakturę. (uprawnienia budowlane kontakt)

Ilość płytek wylicza się na podstawie powierzchni, którą ma zamiar pokryć się kafelkami, a do tego dodaje się około 10% zapasu. W przypadku pomieszczeń o nieregularnym kształcie, ta dodatkowa część powinna stanowić około 20%. Warto zaznaczyć, że wiele sklepów umożliwia zwrot niewykorzystanych materiałów.

Niezbędne rzeczy do układania płytek
Niezbędne rzeczy do układania płytek

Środek gruntujący

Taki materiał jest niezbędny, aby płytki lepiej się trzymały. Po pokryciu nim ściany zwiększy się przyczepność kleju, co zapewnia solidniejsze i trwalsze użytkowanie na długie lata. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Środek hydroizolujący

Występuje najczęściej w postaci folii w płynie i nakładany jest przy użyciu pędzli bądź wałków. Jej zadaniem jest zapobieganie wchłaniania wilgoci, co jest niezbędne w takich pomieszczeniach jak łazienki czy kuchnie.

Dobrym pomysłem jest również używanie taśm izolacyjnych w miejscach, które stale są narażane na wysoką wilgotność i działanie wody. Takie punkty to przede wszystkim kabiny prysznicowe, ale również ściany zaraz za zlewami czy wannami. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Przecinarka do glazury

To niezbędny element, bez którego nie ma możliwości przeciąć płytek ceramicznych. To dzięki temu urządzeniu można ciąć płytki w linii prostej. To rozwiązanie szybkie i bezpieczne, zarówno dla płytek, jak i jej użytkownika. Warto jednak zaznaczyć, że jest to urządzenie, które wymaga wprawy. Należy przecinać płytki jednym, prostym, sprawnym ruchem, aby linia była gładka i równa.

Poziomica i sznur traserski

Bez poziomicy  nie ma możliwości ułożenia prosto płytek ceramicznych. Najlepiej sprawdza się w rękach fachowca, który poprawnie i sprawnie jej używa. (program egzaminu na uprawnienia)

Dzięki sznurowi traserskiemu rozplanowuje się ułożenie płytek. To nim wyznacza się linie wzdłuż, których układa się kafelki.

Kleje i zaprawy

Te materiały wybiera się zależnie od  płytek. Na tym nie można oszczędzać. To dzięki klejom płytki mogą służyć przez długie lata. W tym przypadku warto przyjąć podobną taktykę, jak przy płytkach ceramicznych. Kleju nie może zabraknąć w czasie pracy. Jeśli się tak stanie, wpłynie to na efekt końcowy. Chodzi zarówno o wrażenie estetycznie i wizualne, jak i wytrzymałość kafelek. (uprawnienia budowlane 2022)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com