fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Klej gipsowy w pracach budowlanych

Gipsowy rodzaj kleju pozwala przede wszystkim na zachowanie doskonałej elastyczności oraz zapewnia jednocześnie wysoki stopień przyczepności. Klej ten stosuje się głównie do gipsowo – kartonowych płyt. Jednak można go stosować również w wielu innych czynnościach. Klej gipsowy używa się różne powierzchnie i materiały. Warto w związku z tym wiedzieć, gdzie najlepiej można go wykorzystać. Gipsowy klej składa się przede wszystkim z gipsu, a także ze skalnych wypełniaczy oraz modyfikujących dodatków. Te ostatnie wpływają na właściwości, do jakich zalicza się czas wiązania, podatność na oddanie do chłonnego podłoża wody czy przyczepność. (uprawnienia budowlane cennik) 

Klej gipsowy w pracach budowlanych
Klej gipsowy w pracach budowlanych

Wykończeniowe prace budowlane

Zastosowanie w wykończeniowych pracach kleju gipsowego pozwala uzyskać szereg korzyści. Inwestor wykorzystując to spoiwo dostaje pewność, że zespolenie płyt z podłożem będzie cechować się trwałością i to przez wiele lat.    (uprawnienia budowlane kontakt)  Klej gipsowy i gipsowo – kartonowe płyty pozwalają w błyskawicznym tempie przeprowadzić remontowe prace. Wykonawcy natomiast doceniają klej gipsowy w związku z jego roboczymi właściwościami. Po wykonaniu jego rozrobienia zaprawa ma konsystencję pasty o wysokim stopniu przyczepności. Na ścianę aplikowana masa nie spływa, co pozwala zwiększyć komfort związany z przeprowadzaniem wykończeniowych prac. Dodatkowo klej gipsowy posiada optymalny czas związany z wiązaniem. Można przy jego zastosowaniu przeprowadzać poprawki i korekty podczas ułożenia płyt i przyklejeniu w czasie od 2 do 10 minut.  (uprawnienia budowlane program) 

Klej gipsowy

Na rynku w sprzedaży gipsowy klej ma postać sypkiego proszku. Proszek ten miesza się z wodą w odpowiednich proporcjach. Tak powstała masa posiada wysoki stopień plastyczności oraz dobrą przyczepność. Za pomocą kleju powstają mocne i trwałe połączenia. Doskonale wykazuje on wiążące właściwości. Jego elastyczność sprawia, że eliminuje on pojawianie się pęknięć. Klej przede wszystkim świetnie sprawdzi się w celu przyklejenia do ściany płyty gipsowo – kartonowej. Takie wykończeniowe prace są bardzo dobrą alternatywą dla zastosowania wewnętrznych tynków. Suche rodzaje tynków stanowią najprostszy oraz najszybszy ze sposobów na wyrównanie krzywych ścian w domach. Klej gipsowy dodatkowo stosuje się do montowania elementów gipsowej sztukaterii, do przyklejania płyt z mineralnej wełny, płyt włóknowo – gipsowych. Bardzo dobrze sprawdzi się w celu usunięcia z tynków i ścian nierówności w środku budynku oraz w przypadku montowania aluminiowych narożników.  (uprawnienia budowlane segregator)  

Wilgotność w pomieszczeniu

W pomieszczeniu, gdzie stały poziom wilgotności nie przekracza poziomu 70% klej gipsowy z powodzeniem można w nim zastosować. W związku z tym łazienka czy kuchnia, gdzie wilgotność tymczasowo ulega wzrostowi nie stanowi przeciwskazania do stosowania tego rodzaju spoiwa. Poziom standardowy wilgotności w mieszkalnych pomieszczeniach wynosi w przedziale 40 do 60%. Klej z powodzeniem można stosować przy ścianach z ceramicznych pustaków, z betonowych, a także w przypadku ścian z cegły i gazobetonu. (uprawnienia budowlane 2022) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com