fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Domy z pełnym piętrem

Domy z pełnymi piętrami stanowią dość dużą nowość na naszym rynku budowlanym. Nie da się ukryć, że ich zastosowanie ma związek z modą, ponieważ coraz częściej chcemy mieć jak najwięcej naturalnego światła w swoim domu. Zamiast poddasza wybieramy właśnie domy z jednym, ale dużym piętrem. Takie rozwiązanie to przede wszystkim przestrzenny komfort. Sprawdźmy, co jeszcze należy wiedzieć o takich domach. (uprawnienia budowlane 2022) 


Projekty domów z pełnym piętrem

Pełne piętro

Domy z pełnym piętrem to przede wszystkim swoboda przestrzenna, ale także i mniejsze nakłady finansowe. Taki dom sprzyja przede wszystkim energooszczędności. Choć obecnie ta forma nie jest znana w sposób szczególny naszemu polskiemu budownictwu, to jednak niegdyś cieszyła się dużą popularnością. Mowa o czasach PRL-u, kiedy to można było je spotkać najczęściej. Obecnie nie ma zbyt wielu ofert, które dotyczą budowy domu w takiej koncepcji. W PRL-u ta forma była nie tylko znana, ale także lubiana, ponieważ takie domy byłe szybkie, ale także i tanie w budowie. Przede wszystkim znajdowały one swoje zastosowanie dlatego, że mieszkało w nich wiele osób, więc myślano przede wszystkim o przyszłych pokoleniach. Niestety straciły na swojej świetności bardzo szybko, ponieważ już pod koniec lat 90. Wówczas zmienił się rynek i jego struktura, a wprowadzona została pewna dowolność. To wszystko sprawiło, że zapomnieliśmy o domach z pełnym piętrem. Dziś na szczęście moda na ich budowanie wraca i oby trwała jak najdłużej. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Stare domy po liftingu

Dziś, choć wróciła na nie moda, postanowiono wprowadzić szereg zmian w ich strukturze. Rozkład pomieszczeń w takim domu jest więc zupełnie inny. Nie jest to jak niegdyś „kostka”, a nowoczesny i zawierający odważne elementy wykończeniowe dom. Układ pomieszczeń także nie przypomina tego, który był kiedyś. Obecnie parter jest zupełnie inaczej traktowany. Nie jest to miejsce przejściowe, a pomieszczenie, które pełni rolę spotkań rodzinnych i towarzyskich. Najczęściej jest on otwarty, a więc znajduje się w nim kuchnia z jadalnią wraz z pokojem dziennym. Kluczową rolę w jego przypadku gra także oświetlenie, które jest odpowiednio dobrane i ukierunkowane. Ponadto kuchnie cechują się obecnością wyspy, która stanowi alternatywę kuchennego blatu i stołu w jednym. Bardzo dużą wagę przykłada się do jej wyglądu, ponieważ powinna być ona nie tylko funkcjonalna, ale także po prostu piękna, by zdobiła nasz dom.  (uprawnienia budowlane program) 

Układ

W takich domach możemy spotkać się z obecnością dodatkowych pokoi na parterze.  (uprawnienia budowlane segregator egzamin)  Często są to sypialnie dla gości bądź gabinety. Dodatkowe łazienkowe pomieszczenie także się tutaj sprawdzi, dzięki czemu zapewniona jest gościom pełna swoboda i komfort. Na piętrze zazwyczaj mamy do czynienia ze strefą odpoczynku. To właśnie na nim znajdują się sypialnia oraz inne pokoje. Obowiązkowa jest także łazienka oraz garderoba. Nierzadko zdarza się także, że większe pokoje wyposażone są we własną łazienkę. Można więc powiedzieć, że domy z pełnym piętrem to połączenie luksusu i funkcjonalności, ponieważ można w nich poczuć się naprawdę komfortowo, ale jednocześnie funkcjonować jak w zwykłym, klasycznym domu. Na piętrze często także znajduje się balkon. Takie domy są również wyposażone w różnego rodzaju nowoczesne technologie. Zdalne zarządzanie takim domem jest praktycznie obowiązkowe. To dodatkowo podnosi jego walory.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com