fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Zeroemisyjność i rozwój zrównoważony w światowym budownictwie

Zeroemisyjność i rozwój zrównoważony w światowym budownictwie

Najnowsze przeprowadzone badanie przez PlanRadar „The architectureof the future” wskazuje, że w każdym z przebadanych krajów, w tym również w Polsce priorytetem jest zredukowanie emitowania dwutlenku węgla oraz wprowadzenie zrównoważonego rozwoju. Ten priorytet obejmuje niedaleką przyszłość. Wzrostowi ulegnie także znaczenie oraz wykorzystanie materiałów o naturalnym pochodzeniu. Jest m.in. drewno czy konopie. W związku z tym odejdzie się od surowców, których nie można powtórnie wykorzystać. (uprawnienia budowlane kontakt)

Zeroemisyjność i rozwój zrównoważony w światowym budownictwie
Zeroemisyjność i rozwój zrównoważony w światowym budownictwie

Wracanie do korzeni

Badanie, jakie zostało przeprowadzone przez PlanRadar wskazuje na pytanie, jakie należy sobie zadać w związku z dążeniem do zeroemisyjności i zrównoważonego rozwoju. Pytanie to dotyczy tego, jak oraz z czego budować. Wzrostowi w związku z tym ulegnie znaczenie biomateriałów odnawialnych, które wykazują przyjazność dla środowiska. Materiały takie jak drewno, konopie czy słoma pochłaniają wytwarzany dwutlenek węgla i przez wiele lat przechowują go w strukturze danego obiektu. Zmieni się także podejście do tematu związanego z surowcami, które można przetworzyć. To stworzy ideę wprowadzania zamkniętych obiegów. Wzrastające znaczenie materiałów o naturalnym pochodzeniu sprawia, że niejako wraca się do korzeni. Naturalne oraz proste rozwiązania mają duży potencjał i są zdrowsze dla naszej planety. (uprawnienia budowlane 2022)

Budowanie dla klimatu

Prawie 40% emisji światowej dwutlenku węgla pochodzi z budynków. W związku z tym zarówno konstruktorzy, jak i architekci znają swoją rolę związaną z ograniczaniem negatywnych działań nowoczesnej architektury na środowisko i klimat. W badaniu ten obszar właśnie wskazano przez każde z państw, jako główny cel do zrealizowania w niedalekiej przyszłości. 10 na 12 państwa wskazało także rozwój budownictwa poprzez wprowadzenie zeroemisyjności. Ostatnie lata pokazują, że świadomość w związku z zachodzącymi klimatycznymi zmianami oraz konsekwencje jakie z tego płyną, wzrasta wśród ludzi. Polska także chce dążyć do tego, aby ograniczyć emisyjność dwutlenku węgla i stawiać na zeroemisyjność budynków. (uprawnienia budowlane program) 

Różne drogi do wspólnego celu

Pomimo, że każdy kraj wskazał zrównoważony charakter budownictwa jako cel na przyszłość, to realizowanie tego planu jest różnie wskazywane przez nie.  (segregator egzamin ustny uprawnienia) Osiem na dwanaście państw chce podjąć działania związane z ochroną wody i traktuje to jako bardzo ważny aspekt architektury, która ma osiągnąć nowy stopień generacji. Siedem kolejnych państw chce wdrażać założenia wynikające z gospodarki zamkniętego obiegu i korzystać z materiałów, które można wielokrotnie stosować. Połowa z państw, jakie były przebadane chce w najbliższym czasie wyposażać nowe budynki w elementy, które będą przetwarzać odnawialną energię. Polska również wskazała taki kierunek działań. Duże nadzieje pokłada się w rozpowszechnieniu zamkniętego obiegu oraz w ochronie wody. Jednak wiele krajów rozważa jeszcze wiele innych działań, które mają w ostateczności przynieść korzyści dla zdrowia naszej planety.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com