fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kamień we wnętrzach

Naturalny kamień pięknie prezentuje się we wnętrzach, jest idealny materiały wykończeniowym. Bardzo często występuje w postaci płyt na wymiar. Kupuje się również gotowe płytki kamienne. Istnieje możliwość wyboru mozaiki na siatce o bardzo ciekawych kształtach i wzorach. Kamień można również zakupić w postaci elementów o nierównych krawędziach. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Kamień we wnętrzach
Kamień we wnętrzach

Wapienie i trawertyn

Wapienie są kamieniami o sporej miękkości i porowatości. Niestety łatwo chłoną wodę i tłuszcz, dlatego należy je odpowiednio zaimpregnować masą kamieniarską, czy też żywicą, a następnie wypolerować. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Różnorodne rodzaje piaskowca

Piaskowce występują w różnych kolorach, bardzo popularne są piaskowce czerwone i beżowe. Częściej wykorzystywane są jako okładzina ścienna w salonach oraz różnych innych suchych pomieszczeniach. Nie nadają się one bowiem do pomieszczeń o wysokiej wilgotności.

Półszlachetny kamień onyks

Onyks jest pięknym kamieniem o miodowym, mlecznym lub zielonkawym wybarwieniu. Ładnie przepuszcza światło, ciekawie prezentuje się dzięki podświetlaniu. Stosuje się go jako okładzina ścienna zwłaszcza w łazienkach. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Bardzo trwałe i odporne łupki

Łupki szczególnie ceni się dzięki swojej trwałości. Charakteryzują się niską nasiąkliwość  oraz odpornością na ścieranie. Najczęściej występują w odcieniach szarym i niebieskim lub zielonym a także brązowym i żółtawym. Dzięki zawartości krzemionki mienią się w świetle dnia.  Łupki wykorzystywane są na okładziny ścienne, kominkowe czy posadzkowe.

Piękno ukryte w bazalcie

Bazalt to zastygła lawa o barwie ciemnoszarej, czarnej lub węglowej. Popularny jest min. dlatego iż posiada niską porowatość, bardzo dużą wytrzymałość i spore walory estetyczne. Płytki wycinane z nich mają niewielkie rozmiary. Z kamienia tego wykonywane są również blaty.Kolejnym rodzajem kamieni są otoczaki. To fragmenty skał, które są wygładzone przez wodę, mają charakterystyczny, zaokrąglony kształt. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Różnorodne obróbki kamieni

Do podstawowych czynności obróbki kamieni należy szlifowanie. Dzięki niemu uzyskujemy szorstką, antypoślizgową fakturę. Kolejnym zabiegiem jest polerowanie, dzięki któremu uzyskujemy gładką jednolitą powierzchnię o wysokim połysku. Dzięki szczotkowaniu uzyskujemy naturalną fakturę kamienia oraz satynową powierzchnię o intensywnym wybarwieniu. Za pomocą promieniowania uzyskuje się fakturę szorstką, chropowatą o słabym nasycenie barw.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com