fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zastosowanie w cyklu produkcyjnym różnych form

Produkowanie elementów, które mają formę charakteryzującą się zewnętrznymi kładzionymi ścianami i odejmowanymi wewnętrznymi ściankami formy zastosowanie znalazło w Związku Radzieckim. Za ich pomocą wykonywano sanitarne kabiny oraz schodowe segmenty klatek. Jeżeli WC i łazienka znajdują się w jednym pomieszczeniu taka technologia różni się od tej, która została wyżej wymieniona. Kubatura WC wynosi 3,12 m³ a łazienki 8,3 m³. Poziomy rzut WC ma wartości 1,75×0,85 metra a łazienki 1,80×1,72 metra. Wysokość łazienki jest równa wysokości kondygnacji. W przypadku WC wysokość wynosi mniej o 70 cm. Ta różnica jest związana z wysokością wbudowanej szafki nad WC (nauka do uprawnień budowlanych).

cyklu produkcyjnym różnych form
cyklu produkcyjnym różnych form

Wykonywanie połączeń na ramę

We formach zewnętrzne ścianki łączy się ramą stosując do tego celu przegubowe złącza. Tak samo wewnętrzne ścianki łączy się na tzw. noski z podstawową ramą. Takie same noski ma od góry ścianka po to, aby umocować przegubowo śrubowe pręty. Takie pręty spełniają dwie funkcje. Po pierwsze za ich pomocą ustawia się podczas montażu ścianki form, a drugim zadaniem jest odspojenie stropowych płyt formy od wykonanego już stropu podczas rozformowania elementu. Poszczególne ze ścianek łączy się klinowymi zamkami ze sobą. Wewnętrzne ścianki formy posiadają ograniczenia boczne, tzw. kątowniki 100x150x12 mm. Pomiędzy wewnętrznymi ściankami narożne styki zamyka się stalowymi rurami 0,88 mm. Osadza się je w kulkowych łożyskach w ramie przy podstawie formy. Kolejno dociska się je śrubami do narożnych kątowników (testy 2021 uprawnienia).

Poszczególne części w konstrukcji form

Konstrukcja form zbudowana jest z ośmiu części. Są to dolna rama, zewnętrzne ścianki, wewnętrzne ścianki, rozporowa konstrukcja w łazience, rozporowa konstrukcja w WC, narożne wkładki, stropowe płyty w WC oraz stalowe płyty stropowe kabiny. Są to podstawowe elementy formy (program egzamin uprawnienia 2021).

Grubość ścian w kabinie

Grubość ścian w kabinie ma 5 cm. Wyjątkiem jest ściana posiadająca otwór drzwiowy (uprawnienia budowlane – egzamin). W takim wypadku jej grubość wynosi 7 cm a tylnej ściany WC 10 cm. Ma to na celu umieszczenie na niej albo w niej przewodów na ciepłą oraz zimną wodę. Umieszcza się tam również przewody do ogrzewania centralnego. W formie przy dolnootwartym układzie wykonuje się strop oraz wszystkie ściany. Po stworzeniu kabiny ustawia się ją na podłogowej płycie. Kolejno należy połączyć ją spawając wypuszczone ze ścian oraz z płyt łączniki stalowych elementów.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com