fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zagęszczenia betonu

Żebra wypełnia się uplastycznionym betonem żwirowym o odmianie najlepiej 110, jakie betonuje się wraz z wyższymi kafelkami o obszerności 3cm. Frakcję kruszywa wykorzystane do betonu nie mogę przekraczać 20mm. W stropach o szerokości do 5m da się zapomnieć o wyższych kafelkach betonowych, ale jedynie wygładzić wyboistości i ochronić wyższe elementy pustaków przed zniszczeniem rzędem zaprawy czy betonu obszerności 2cm. (uprawnienia budowlane kontakt)

Beton
Beton

Wieńce żelbetowe zbroi się czterema kondygnacjami 10 bądź 12mm i strzemionami 3mm rozmieszczonymi co 33cm. Deskowanie pod strop występuje jako całe bądź zestawiać się z pojedynczych desek rozmieszczonych jedynie poniżej żeber, wspartych rusztowaniem. (uprawnienia budowlane 2021) Pustaki w stropie rozmieszcza się metodą mijankową ze stykiem niższych półek, podczas czego pustaki końcowe od kierunku wieńca muszą posiadać denka z betonu, jakie chronią przed wnikaniem betonu do środka pustaka. Przez te same aspekty warto naprawić zaprawą zniszczone pustaki przed zaczęciem betonowania żeber i kafli. Żebra betonuje się w tym samym czasie z wyższymi kaflami.

Zagęszczenie betonu – wykonanie

Zagęszczenia betonu wykonuje się :

-w żebrach – bez pomocy maszyn, tylko drążków stalowych,

-w płytkach – dzięki wibratorom płaszczyznowym czy ręcznie. (uprawnienia budowlane program)

Konstrukcja tego stropu jest zbliżona do Akermana. Zrobiona z pustaków betonowych oraz żeber żelbetowych rozmieszczonych w odległościach osiowych 60cm. Stropy Kontra da się używać w budownictwie mieszkaniowym i powszechnym, są one stworzone dla mas zewnętrznych 325,375 i 450 kG/m2 i dla szerokości w osiach modularnych 240,300,420,480,540,600cm. Rosłość konstrukcji stropu to 23cm. Masa osobista stropu to 230 kG/m2.

Płyty stropowe

Płyty stropowe oraz stropy płytowo-żebrowe i belki robi się w dokładnym deskowaniu, żeby płaszczyzna była wygładzona i niewyboista. Do betonowania można podejść tylko po odebraniu deskowania i stemplowania, tak samo jak pasowania zbrojenia z planami. Musi do tego przystąpić pracownik z właściwym doświadczeniem i uprawnieniem, żeby wszystko poszło zgodnie z planem. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Do zrobienia trzech pierwszych wymienionych aspektów używa się betonu plastycznego odmiany wspomnianej w planie konstrukcji. Zagęszczenie betonu potrafi zachodzić ręcznie bądź maszynowo. Wyższą płaszczyznę kafelki wygładza się łatą drewnianą ruchem zygzakowatym, jaki przesuwa się po deskach rozmieszczonych prowizorycznie w poziomie wierzchu kafla stropowego. Rozmieszczony i gęsty beton warto kontrolować by był w niezmiennej wilgotności przez przynajmniej tydzień. Polewanie betonu warto zacząć po dobie. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Rozbiórka stemplowań i deskowań

Rozbiórkę stemplowań i deskowań da się robić po skontrolowaniu odporności betonu i jak wyrazi zgodę odpowiedzialna za to osoba. Stropy Akermana robi się z pustaków ceramicznych rosłości 15,18,20,22cm, rozpiętości 30cm i długości 25cm. Rosłość pustaka wybiera się do szerokości stropu. Im większa szerokość i masa stropu, tym pustaki będą bardziej rosłe. Obiekt nośny w tym rodzaju to żebra żelbetowe o rozmieszczeniu osiowym 31cm, złączone z wieńcami żelbetowymi na murach wspierających. (program egzaminu na uprawnienia) Strop taki wyróżnia się lekkością, odpowiednią ciepłochronnością i jest dobrym fundamentem pod tynk sufitu, pełna niższa płaszczyzna posiada równą strukturę, co chroni przed pojawianiem się smug.

Żebra nośne takiego stropu zbrojone bywają pojedynczym bądź podwójnym drutem stalowym o przekroju uzależnionym od szerokości stropu i jego masy. Druty zbrojeniowe w co następnym żebrze muszą zostać wygięte w strefie wyższej pod kątem 45 stopni w odstępie od muru wynoszącej ¼ szerokości pokoju. Strzemiona w żebrze robi się z drutów stalowych o przekroju nie przekraczającym 6mm, wyznaczając trzy strzemiona na 1m żebra, zagęszczając je przy wsporach. Przy dużych masach i szerokości stropu 4.5 m strzemiona daje się jedynie przy podporach na długości 1/5.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com