fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Umieszczanie podkładek na torze liniowym

Umieszczone podkładki na liniowym torze jedna za drugą zanim zostaną wprowadzone do automatu muszą przejść przez stanowisko olejenia. Tu ich górną powierzchnię powleka się warstwą oleju. Pasmo betonu wytworzone w automacie na podkładkach przecina się adekwatnie do długości danych podkładek, a ich ciąg po opuszczeniu automatu przechodzi na drugi z linowych torów. Tam dokonuje się końcowa obróbka elementu. Na drugim torze następuje powlekanie uformowanych na świeżo dachówek za pomocą specjalnego cementowego zaczynu i nanoszenie na ich powierzchnię kolorowego grubego rodzaju piasku (nauka do uprawnień budowlanych).

na torze liniowym

Dachówki na liniowym torze

Dachówki na liniowym torze wprowadza się poprzez automat do komory termicznej obróbki (testy 2021 uprawnienia). Po obróbce ciąg dachówek przechodzi do czyszczącego urządzenia i tam przy pomocy szczotek usuwa się nadmiar ziarn piasku. Kolejno ciąg dachówek idzie do rozformowania w urządzeniu, które to zdejmuje z podkładek dachówki i podkładki na liniowym torze przechodzą do powlekającego urządzenia olejem. Tak rozpoczyna się kolejny produkcyjny cykl. Cementowy zaczyn do powlekania dachówek to mieszanina cementu, farby oraz wody. Jest on przygotowany w specjalnym rodzaju mieszarki, które mają regulowane obroty.

Aby wykonać zewnętrzną uszczelniającą warstwę stosuje się gruby kwarcowy piasek o frakcji 0,5-1,5 mm. Ziarna piasku powlekane są przy pomocy barwnika tak, że do mieszarki daje się piasek oraz farbę o odpowiedniej ilości. Dodaje się także inne chemiczne dodatki typu wodne szkło itp. Po wymieszaniu piaskową mieszarką wprowadza się do specjalnego walcowego obrotowego pieca. Tam pod wpływem działania wysokiej temperatury oraz ciągłych obrotów każde z ziarn pokrywa się farbą.

Dachówki

Dachówki pokrywa się tak przygotowanym wcześniej piaskiem. W ten sposób są wodoszczelne oraz odporne na atmosferyczne czynniki. Wybierając odpowiedni pigment, można w ten sposób nadać złożony kolor dachówkom. Stosując te same automaty można produkować gąsiory oraz szczytowe dachówki. Technologiczny schemat produkcji w tej maszynie elementów jest następujący. Na przesuwającej się taśmie układa się formy do produkcji danych typów elementów. Na taśmie formy tworzą łańcuch o zamkniętym obiegu. Formy utrzymuje się w ciągłym ruchu przy pomocy napędowej rolki i dostają się one w ten sposób pod wyloty zasobników. Formy z betonową masą wilgotnej konsystencji poddaje się procesowi wibrowania na urządzeniu. Wstępnie zagęszczone oraz uformowane elementy idą pod ubijak mechaniczny, który ma na celu zagęszczenie ostateczne elementów betonowych. W końcowym etapie przechodzą także przez stanowisko wygładzania i wyrównania (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów).

Rozformowanie elementów

Po wygładzeniu na stanowisku rozformowuje się elementy i układa na betonowej posadzce albo na regale na czas wiązania betonu i jego twardnienia. Puste formy kładzie się na powrotnym ciągu taśmy. Tam są szczotkowane w urządzeniu czyszczącym i wracają na początkowe stanowisko. Maszyna w wyposażeniu posiada dwa urządzenia, które służą do wstępnego zagęszczania betonu i stosuje się je do dwuwarstwowych płyt. Taśmę przy maszynie napędza elektryczny silnik (uprawnienia budowlane – egzamin).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com