fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Trawertyn naturalny i jego imitacje

Naturalny trawertyn jest materiałem bardzo wdzięcznym i szlachetnym o wysokich parametrach wytrzymałości. Jednak tak jak większość naturalnych kamieni ma wysoką cenę. Ze względu na jego coraz większą popularność, producenci oferują coraz częściej nie tylko naturalny trawertyn, ale również jego imitację. W sprzedaży znajdziemy zarówno płytki, blaty jak i umywalki oraz wanny. Płytki wykonane z naturalnego trawertynu są przeważnie grubości od 10 – 30 milimetrów. (program egzaminu na uprawnienia) Nie wymagają one fugowania, ponieważ możemy je zamontować bez spoinowo uzyskując przy tym gładką i jednolitą powierzchnię. Jeśli jednak mamy ogrzewanie podłogowe – w takim przypadku zaleca się użycie elastycznej fugi między płytkami. Gdy zadbamy o ich regularną impregnację z powodzeniem możemy je wyłożyć również w salonie, kuchni i w łazience. Coraz częściej luksusowe hotele decydują się na montaż trawertynu na basenach oraz w saunach. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Trawertyn naturalny i jego imitacje
Trawertyn naturalny i jego imitacje

Płytki, blaty i tynki

Płytki ceramiczne będące imitacją trawertynu są rozwiązaniem dużo tańszym niż użycie naturalnego kamienia. Jeśli chcemy by nasze płytki jak najbardziej odwzorowały naturalny kamień nie możemy postawić na najtańsze rozwiązanie. Te nisko półkowe mogą wyglądać sztucznie. (akty prawne uprawnienia budowlane)
Blaty z trawertynu są materiałem bardzo wytrzymałym na uszkodzenia i erozję. Odpowiednia pielęgnacja i regularne impregnowanie mogą wydłużyć żywotność naszego kamienia nawet do kilkudziesięciu lat. Ze względu na spore ryzyko kontaktu z wodą, chemikaliami i tłuszczem, szpary są wypełniane specjalną szpachlą i pokrywane bezbarwną żywicą. Taki blat świetnie ozdobi zarówno prostą kuchnię z białymi frontami jak i te nowoczesne.
Tynk imitujący trawertyn to drobnoziarnisty mineralny tynk, który jest produkowany na bazie wapnia. Jest on wysoce odporny na szorowanie i kontakt z wilgocią. Nie straszne im również działania grzybów i pleśni. Dostępny jest w formie proszku, który mieszamy z wodą w odpowiednich proporcjach by następnie nakładać go bezpośrednio na ściany i sufity. Efekt będzie zbliżony do wyglądu naturalnego trawertynu więc z powodzeniem możemy go stosować w niskobudżetowych projektach wnętrza. Najczęściej projektanci decydują się na ozdobienie w taki sposób obudowy kominka lub jednej ściany w salonie, a także za lustrem w łazienkach. (egzamin na uprawnienia budowlane)

Fornir kamienny

Fornir kamienny jest rozwiązaniem raczej rzadko stosowanym. Jest on cienkim i giętkim arkuszem wykonanym z łupków trawertynu, które są ze sobą połączone żywicą poliestrową z dodatkiem włókna szklanego. Mimo swojego niepozornej budowy, jest on odporny na szorowanie, uszkodzenia mechaniczne i kontakt z wodą. Możemy go użyć jako obudowa wyspy kuchennej, mebli oraz jako ozdobę ściany. (uprawnienia budowlane kontakt)
Trawertyn to materiał niezwykle wszechstronny. Może być stosowany zarówno w środku domu jak i na zewnątrz budynku. Na zewnątrz wykonuje się z niego tarasy, baseny, ścieżki oraz schody.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com