fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Sufity podwieszane

Definicja

Taki sufit to lekka konstrukcja znajdująca się poniżej stropu. Do jej tworzenia wykorzystuje się profile aluminiowe albo płyty gipsowo-kartonowe. Pełnią one funkcję użytkową oraz dekoracyjną. Można stworzyć taki sufit w różnego rodzaju pomieszczeniach. Warto jednak zwrócić uwagę na wysokość ścian. Podwieszany sufit obniża wysokość pomieszczeń, przez co może powodować uczucie dyskomfortu w przypadku małych przestrzeni. Przed inwestycją w taki sufit warto przeprowadzić dokładne badania i obliczenia. (program egzaminu na uprawnienia)

Sufity podwieszane
Sufity podwieszane

Zalety

Sufity podwieszane są montowane nie tylko ze względu estetycznego, ale głównie dzięki swoim trzem mocnym zaletom. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Pierwszą z nich jest zmniejszony obszar ogrzewania. To przekłada się na niższe rachunki, co sprawia, że inwestycja szybko się zwraca, a przez lata można się cieszyć dodatkowymi oszczędnościami. Drugim plusem jest ukrywanie instalacji i innych niechcianych obiektów przy suficie. W ten sposób można tanim i nieangażującym kosztem zadbać o estetykę pomieszczenia i pozbyć się irytujących kabli bez zbędnej pracy i kombinowania. Ostatnim dużym plusem jest kreatywne wykorzystanie światła. Podświetlenia można dobrać samodzielnie, aby mieć w pełni kontrolę nad oświetleniem w pomieszczeniu. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Rodzaje ze względu na konstrukcję

W przypadku podziału sufitów można wyróżnić dwa główne typy: podwieszane kasetonowe i napinane. Ten pierwszy opiera się na konstrukcji z profili aluminiowych, które należy wypoziomować. Na tym już tylko układa się płyty. Dzięki temu unika się zapylenia pomieszczenia. Dodatkowo taki sposób ułatwia szybki i łatwy demontaż oraz modyfikację. Drugi typ sufitu wykorzystuje wytrzymałą folię oraz specjalne napinacze. Dobrze sprawdza się w dużych przestrzeniach, ale nie w małych, np. w mieszkaniach. To dość specyficzny rodzaj sufitu, który zapewni wyjątkową estetykę, ale nie wytrzyma dużego obciążenia. (uprawnienia budowlane 2021)

Podział ze względu na materiał

Najczęściej wyróżnia się dwa rodzaje materiałów, które wykorzystuje się do tworzenia sufitów podwieszanych. Pod uwagę bierze się głównie: (uprawnienia budowlane kontakt)

  • Płyty gipsowe – dostępne w wielu kolorach i o nieskomplikowanej budowie. Nie nadają się do wilgotnych pomieszczeń, np. do łazienek bądź kuchni. W innych pomieszczeniach są wytrzymałe, a dodatkowo wyglądają naprawdę zwyczajnie. Używa się ich głównie do wygłuszania pomieszczenia, zmniejszenia jego wielkości i do ukrywania, np. kabli przy suficie;
  • Sufity drewniane – czyli takie tworzone z paneli drewnianych. Są one na tyle specyficzne, że zwiększają izolację akustyczną i termiczną, ponieważ drewno oddziałuje inaczej z dźwiękami niż inne materiały. Dodatkowo nadają pomieszczeniom ciepła i uroku. Najczęściej można spotkać je w salonach, teatrach, salach konferencyjnych czy bibliotekach.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com