Styl minimalistyczny we wnętrzach
Styl minimalistyczny jest bardzo popularny we współczesnych wnętrzach. Zapewnia ład i harmonię, uporządkowanie oraz przejrzystość. Cenią go zwłaszcza osoby lubiące porządek. W takich pomieszczeniach wszystko ma swoje miejsce, jest dokładnie zaplanowane i posegregowane. (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)
Minimalizm wiąże się z oszczędnością kolorów. Dominują tutaj raczej proste kształty, geometryczne bryły oraz meble z naturalnych surowców.
Minimalizm w kolorach
W minimalizmie wykorzystuje się pastelowe, jasne kolory. Szczególnie ceniona jest biel, która występuje również na meblach i dodatkach. Popularne są również różne odcienie szarości i popielu, które idealnie łączą się z białymi odcieniami. Barwy mebli i ścian nie powinny zlewać się ze sobą. Dlatego warto zastosować zasadę kontrastu. Z jasnymi ścianami zestawia się głównie czarne lub szare meble. Idealne mogą okazać się również odcienie naturalnego drewna. (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)
W stylu minimalistycznym dodatki są rzadkością. Jeżeli wykorzystujemy jakieś bibeloty, posiadają one nieskomplikowane formy oraz jednolite kolory. Musi być bowiem zachowany prosty charakter wnętrza. Przykładem są drewniane ramki utrzymane w naturalnych barwach bez zbędnych zdobień.
Meble w stylu minimalistycznym są przede wszystkim użytkowe oraz charakteryzują się prostotą. Ograniczona ilość mebli jest jedną z zasad tego stylu.( uprawnienia architektoniczne)
Meble powinny być najwyższej jakości. Ciekawa, geometryczna forma staje się swoistą ozdobą pomieszczeń. Bardzo często łączy się proste bryły oraz meble modułowe. Poszukując odpowiednich mebli, możemy natknąć się na wysmakowane minimalistyczne akcesoria. Są one proste a zarazem bardzo oryginalne i eleganckie. Niektóre osoby przełamują chłodne barwy takie jak biel, czerń czy szarość mocnym akcentem np. czerwonym dywanem. Jest to ciekawe zestawienie, które podkreśla charakter wnętrza.
Wśród wykorzystywanych surowców w minimalizm sięga się po szkło, metal, tworzywa sztuczne, drewno, kamień i ceramikę. (uprawnienia architektoniczne 2019)