fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Specjalność inżynieryjna hydrotechniczna

Jakie wykształcenie jest potrzebne do specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej?

Specjalność inżynieryjna hydrotechniczna to jedna ze specjalizacji, dzięki której można rozwinąć skrzydła w branży budowlanej. Jeśli chodzi o projektowanie i kierowanie pracami budowlanymi, najlepiej będzie, jeśli osoba, która ubiega się o uprawnienia w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej, podejmie próbę zdobycia wykształcenia wyższego. Najlepiej sprawdzą się takie kierunki, jak: budownictwo hydrotechniczne, melioracja, budownictwo, inżynieria budownictwa czy inżynieria i gospodarka wodna. (testy 2020 uprawnienia)

Oczywiście, aby móc działać na tym polu, należy uprzednio uzyskać odpowiednie uprawnienia budowlane.

Uprawnienia budowlane w specjalności hydrotechnicznej

Uprawnienia budowlane upoważniają osobę, która je nabyła, do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych na budowie. Aby je uzyskać, po ukończeniu studiów należy rozpocząć praktykę zawodową. To czas, w którym przyszły projektant czy kierownik budowy będzie mógł nabyć niezbędne doświadczenie. Dotyczyć ono będzie przebiegu procesów budowlanych oraz rozwiązywania problemów, które mogą zdarzyć się na placu budowy. (program na uprawnienia budowlane)

Uprawnienia budowlane w specjalności hydrotechnicznej z wykształceniem technicznym i zawodowym

Kierunki, które widnieją w pierwszym akapicie, ściśle wiążą się ze specjalnością hydrotechniczną. Nie jest jednak powiedziane, że wykształcenie wyższe to jedyna droga do zdobycia uprawnień hydrotechnicznych. Tytuł technika lub mistrza także to umożliwia. Osoba, która mianuje się właśnie tymi tytułami, może przystąpić do egzaminu na uprawnienia hydrotechniczne do kierowania robotami budowlanymi. Uprawnienia te przyznaje się na podstawie egzaminu pisemnego i ustnego. Osoba, która przejdzie przez ten etap pomyślnie, może kierować budową bez ograniczeń. (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Aby móc uzyskać wyżej wymienione uprawnienia, należy posiadać tytuł mistrza, technika, ale można również mieć kwalifikacje zawodowe na poziomie technika. Warunkiem jest, aby kwalifikacje te ściśle wiązały się z programem nauczania na kierunkach: technik budownictwa, technik inżynierii środowiska i melioracji, technik budownictwa wodnego, technik melioracji wodnych czy technik budownictwa wodno-melioracyjnego.

Jeśli chodzi o zdobycie uprawnień budowlanych z tytułem mistrza czy technika, osoba która się o nie ubiega musi odbyć zawodową praktykę budowlaną, która powinna trwać cztery lata. ( więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu )

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com