fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wybrane sposoby na oszczędzanie wody w wewnętrznych instalacjach

Chociaż kwestie związane z oszczędzaniem wody są dość powszechne, to jednak jest kilka rozwiązań, które cechują się wyjątkowością, i w związku z tym warto im się bliżej przyjrzeć. Zapewne dopiero za kilka bądź kilkanaście lat będą one stanowić nowoczesne standardy w budownictwie. Na obszarze Polski mimo pozornej obfitości powierzchniowych wód, to jednak w Europie jest ona jednym z krajów, gdzie znajduje się najmniej wodnych zasobów do wykorzystania i bieżącego eksploatowania. Na ten moment w Polsce rozwija się wiele alternatywnych sposobów związanych z pozyskiwaniem energii, za pomocą której można wykorzystać ją do ogrzewania czy klimatyzowania miejsca przeznaczonego do życia. Woda z kolei nie posiada jednak takiego zamiennika jak energia. Kraje, które mają gorsze położenie niż Polska pozyskują wodę pitną poprzez odsalanie morskiej wody.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Wybrane sposoby na oszczędzanie wody w wewnętrznych instalacjach
Wybrane sposoby na oszczędzanie wody w wewnętrznych instalacjach

Problematyka związana z oszczędzaniem wody

Duże zainteresowanie problematyką związaną z kwestią oszczędzania wody odnotowano podczas trwania w Warszawie Konwentu Stowarzyszenia Nowoczesnych Budynków, jaki miał miejsce na przełomie stycznia 2019 roku. W czasie jego trwania odnosiło się wrażenie, że pomimo zainteresowanie grona specjalistów oszczędzaniem gospodarki wodnej można było wyczuć, to jednak nie był to problem, jaki należało by koniecznie i natychmiast rozwiązać. Warto w związku z tym podjąć samodzielne działania i wysiłki, aby waga tego problemu uzyskała w świadomości społeczeństwa jak największą pozycję. Z drugiej strony natomiast należy wskazywać sposoby, które najbardziej pozwalają na ekonomiczne używanie wody.  (uprawnienia budowlane 2022)

Ilość wody ze źródeł

Statystyczne dane ujawnione przez ONZ w roku 2012 wskazały, że całkowita ilość wody pochodzącej ze źródeł do eksploatowania na obszarze Polski była na poziomie 33 x 109m3/rok. Patrząc pod tym kątem w lepszej sytuacji był np. Egipt, gdzie wartość ta osiągała poziom 49 x 109m3/rok. Egipt przeciwnie do Polski kojarzy się często jako kraj z pustyniami. Stałe ocieplanie się klimatu sprawia, że stepowienie szerokich połaci w naszym kraju i obniżające się jednocześnie poziomy powierzchniowych wód osiągają wartości, jakie do tej pory nie były odnotowywane. Brak wody w rzekach powoduje, że niektóre z elektrowni muszą w tym czasie przerwać swoją pracę. W przyszłości takie sytuacje z pewnością będą cechować się większą częstotliwością.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Nowe podejście do wody

W sytuacji, gdzie mamy do czynienia z globalnym problemem odnośnie braku dostępu do pitnej bezpiecznej wody trzeba zacząć kształtować nowe myślenie oraz podejście do czynnika, jaki daje nam życie. A jest nim właśnie woda.  (uprawnienia budowlane program) Techniczne oraz technologiczne rozwiązania, które wpłyną na zmniejszenie się poziomu zużycia wody powinny obejmować systemowe mechanizmy i zachęty, które pozwolą na szybsze i tańsze ich rozpowszechnianie. W związku z tym efekt związany z oszczędzaniem zużywania wody szybko zaimplementuje się w gospodarce. Oszczędność wody powinna stanowić priorytet i być tematem równie ważnym, jak technologiczna innowacyjność gospodarki czy elektromobilność.  (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com