Belki magazynuje się i transportuje się na stojąco, prostokątną stopką w dół, tak samo jak prefabrykowane belki żelbetowe rodzaju T-27. Pustaki stropowe PI wytwarza się z żużlobetonu czy gruzobetonu o uziarnieniu kruszywa nie przekraczającym 20mm. Masa pustaka równa się 254-28 kG. Rozmiary pustaków wynoszą : długość 82.2cm, rozpiętość 25cm i rosłość 24cm. Pustaki magazynuje się rębem, na rosłość sześciu rzędów podczas magazynowania ich na placu i czterech podczas przewozu, gdzie środek auta musi być wyściełany słomą. Na środkach przewozowych muszą być idealnie rozmieszczone blisko siebie i zabezpieczone słomą, żeby nie doszło do popękania pustaków w trakcie przewozu. Belki pojedyncze umieszcza się na stropie dzięki linie. (uprawnienia budowlane kontakt)
Unoszenie i rozmieszczanie belek
Podczas unoszenia i rozmieszczania belek wspartych końcówkami na murach warto skupić się na tym, by ich stopki prostokątne kierowały się na dół. Po rozmieszczeniu belek na ścianie warto końcówki zestawionych belek złączyć szubami montażowymi na czas zrobienia pól wśród belek. (uprawnienia budowlane 2021) Pustaki oraz prefabrykowane kafelki żelbetowe umieszcza się z góry. Dla uproszczenia rozmieszczenia pustaków czy pMek żelbetowych wśród górnymi stopkami belek warto górą rozeprzeć belki dzięki łatom, jakie likwiduje się po rozmieszczeniu kafli czy pustaków. Po zapełnieniu pól wśród belek zestawia się belki dzięki śrubom z podkładkami, a potem likwiduje się śruby montażowe umieszczone na dwóch końcówkach belek. Przez te luki nakłada się druty stalowe o przekroju od 16 do 18mm i długości 30-40cm aby zakotwić końcówki belki w murze czy w wieńcu. Końcówki belek zestawionych wspiera się na ścianie metodą identyczną co końcówki belek T-27. W trakcie montowania belek oraz pustaków nie można być na dole pod stropem. Działający pracownik na stropie może przechodzić jedynie po balach rozmieszczonych na belkach. Po stropie da się poruszać jedynie po zapełnieniu pachwin i zastygnięciu betonu wśród belek i pustaków. (uprawnienia budowlane program)
Betonowanie
Betonowanie wieńców, pachwin, żeber rozdzielczych czy kafli betonowych robi się w tym samym czasie betonem rodzaju opisanego w planie, wygładzając płaszczyznę kafla dzięki łatom. Po zabetonowaniu stropu nie można przez dwie doby poruszać się po nim taczkami czy chodzić, a przez tydzień te zadania trzeba wykonywać dzięki pomostom drewnianym rozmieszczonym w poprzek belek. (akty prawne uprawnienia budowlane) Sufity tynkuje się zaprawą wapienną czy cementowo-wapienną na wcześniej zrobionej narzucie cementowej. Ścianki działowe umieszczone równo do belek stropowych rozmieszcza się na dwóch czy trzech belkach będących blisko siebie.
Stropy PI
Konstrukcja takiego rodzaju zrobiona jest z prefabrykowanych belek żelbetowych w formie ceownika, zestawionych ze sobą parami w punkcie rozmieszczenia i pustaków będących zapełnieniem pól wśród belek zespolonych. Do plusów stropu, rodzaju PI da się wliczyć to, ze jedne belki są o połowę lżejsze od tych rodzaju T-27. Masa belki równa się około 25 kG, co pozwala na rozmieszczenie ich ręcznie w stropie przez dwóch pracowników. Strop też posiada mniejszą obszerność od stropu z belek T-27. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Belki PI po zespoleniu parami układają się w formę belki dwuteowej. Wyższa stopka belki zestawionej posiada skosy pozwalające na rozmieszczenie pustaków na niższych stopkach belek, a niższa formę prostokąta. Takie ułożenie niższej stopki belki pozwala na zapełnienie pól wśród belek rozbieżnymi częściami wytwarzanymi dla stropów z belek prefabrykowanych. Przestrzenie wśród zestawionymi belkami da się zapełnić pustakami PI, prefabrykowanymi kaflami żelbetowymi czy sklepieniem Kleina z cegły. Belki PI wytwarzane są o rosłości 25cm, długości od 3 do 4.5m, w sześciu typach dopasowanych do rozbieżnych mas stropu. (program egzaminu na uprawnienia)