Pustaki Muranów
Robione są z bardzo zbliżonego materiału co pustaki Alfa. Mają one zaś wszelkie płaszczyzny zewnętrzne wyrównane, a średnica komór jest owalna. Wytwarzane są w dwóch typach jako normalne i uzupełniające, tylko że te uzupełniające robione są w czterech odmianach jakie są rozbieżne pod względem formy oraz rozmiaru. Pustak normalny posiada rozmiary 250x250x140mm i masę zbliżoną do 12kg.
Kategoria solidności pustaków Muranów to 100,75,50 oraz 25. (uprawnienia budowlane kontakt)
Na mury konstrukcyjne używa się części klasy 06 marki 40 i klasy 07,08 i 09, nadające się do czynności i kładzenia ścian marek w dolnych piętrach i ścianach mocniej obciążonych. Większe klasy i marki, w górnych piętrach będą mniej obciążone.
Pustaki Alfa
Używa się ich do budowania powszechnego, przemysłowego oraz wiejskiego na mury nośne oraz działowe i na zapełnienie murów konstrukcji szkieletowych. Pustaki kategorii 75 i 100 rozmieszcza się w murach nośnych niższych pięter, a kategorii 50 w murach wyższych pięter. Pustaki kategorii 25 używane są na mury budynków bez pięter, mury działowe i mury zapełniające szkielet. Pustaków Alfa nie poleca się używać do podstaw, murów w piwnicy czy murów w kominie. (uprawnienia budowlane 2021)
Ich przewóz powinien zachodzić środkami przewozowymi zaopatrzonymi w mury boczne oraz frontowe. Warto rozmieszczać je długością w stronę jazdy w pozycji wbudowania, czyli lukami do podłogi środkami przewozowymi. Wyroby muszą być porządnie rozmieszczone, zapełniając jak najwięcej się da płaszczyzny załadunkowej. (uprawnienia budowlane program) Potem umieszcza się je na miejscu składowym w kupkach o rosłości nie przekraczającej dziesięć rzędów i muszą być tej samej kategorii. Podczas zimy używa się pod kupkę podkładki, żeby te które są na samym dole nie przymarzły.
Bloczki i kafelki
Bloczki oraz kafelki klasy 04 oraz 05, tak samo jak 06 marki 30 używa się na rzędy ocieplające ściany i do zapełnienia obiektów szkieletowych. Części z betonu komórkowego nie powinno się używać w częściach ściany umieszczonych poniżej 50cm ponad poziomem obszaru i w miejscach gdzie jest ciągle wilgoć. Wszystkie bloczki czy kafelki z betonu komórkowego przywozi się na budowę i muszą być wyposażone w atest, który potwierdza typ, rodzaj, klasę i ilość części. (akty prawne uprawnienia budowlane)
Odbiór techniczny na budowie skupia się na skontrolowaniu właściwości formy oraz rozmiarów, solidności płaszczyzny i wilgoci. Bloczki oraz kafelki z betonu komórkowego trzeba transportować obojętnie jakim przewoźnikiem. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Części umieszczane luzem muszą zostać umieszczone nieprzepuszczająco blisko siebie. Puste miejsca wśród stosem a ścianą przewoźnika trzeba zapełnić pozostałością bloczków czy kafelek, albo czymś innym, by nie doszło do przesuwania i uszkodzeń. Bloczki oraz płyty można też przywozić w zestawach, przykładowo zestawione po paręnaście sztuk bednarką.
Magazynowanie
Wszystkie zadania powiązane z rozładowaniem, przeładowaniem jak i magazynowaniem części trzeba robić z uwagą, poprzez ich wielką delikatność. Części trzeba rozmieszczać w kupkach w maksymalnie szesnaście rzędów. Aby uchronić go przed runięciem na dół, warto stosować krzyżowanie następnych rzędów, bądź spinanie kupek klamrami. (program egzaminu na uprawnienia)
Jak nie chcemy korzystać z uchronień, można tworzyć stosik na maksymalnie cztery rzędy. Podłoże pod magazynowanie bloczków oraz kafelek musi zostać wygładzony i suchy. Nie można ich przechowywać bez okrycia więcej niż 14 dni, a w zimę warto je trzymać pod dachem.