fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Przygotowanie do malowania grzejnika

W wielu domach znajdziemy stare żeliwne grzejniki które w dalszym ciągu są zdatne do użytku. Z uwagi na to że nie są już pierwszej młodości, wymagają dopieszczenia. Jeżeli nie ciekną, można je pomalować. Niewielkim kosztem grzejnik może znów wyglądać jak nowy. Podpowiadamy jak odpowiednio przygotować się do pomalowania grzejnika, żeby zrobić to dobrze. (program egzaminu na uprawnienia)

Przygotowanie do malowania grzejnika
Przygotowanie do malowania grzejnika

Przygotowanie podłoża do malowania

Zadanie jest proste jeżeli chcemy tylko odświeżyć grzejnik, który pożółkł. Na pewno osadził się na nim kurz, więc należy go dokładnie umyć. Jeżeli okaże się, że grzejnik jest zatłuszczony, trzeba przeczyścić go drobnym papierem ściernym w celu zmatowienia podłoża. Następnie należy przetrzeć wilgotną szmatką by pozbyć się resztek pyłu i pozostawić do wyschnięcia. (segregator egzamin ustny uprawnienia)
Więcej pracy będzie wymagać od nas grzejnik na którym farba zaczyna się łuszczyć albo pojawiła się korozja. Należy dokładnie pozbyć się starej farby. W tym celu pomocna okaże się ręczna szczotka druciana. Można też ułatwić sobie prace i użyć szlifierki oscylacyjnej i grubego papieru ściernego. Jedynie miejsca trudno dostępne miedzy żeberkami, trzeba przeszlifować ręcznie papierem ściernym, nakładając go na drobny klocek. Oczywiście fragmenty starej farby, które dobrze się trzymają wystarczy dobrze zmatowić drobnym papierem ściernym, bez potrzeby całkowitego usuwania jej z grzejnika. (akty prawne uprawnienia budowlane) Po czyszczeniu należy zadbać o to by na grzejniku nie było pyłu. W tym celu podłoże trzeba dokładnie przetrzeć wilgotną szmatką. Należy zadbać też by grzejnik przygotowany do malowania był odtłuszczony. Najlepiej będzie umyć go wodą z płynem do naczyń a następnie czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia.

Zdejmowanie grzejnika do malowania

Jeżeli grzejnik jest wyposażony w zawory na zasilaniu i na wyjściu do instalacji, nie musimy spuszczać z niej wody. Wystarczy zamknąć zawory. Termostat należy ustawić w pozycji oznaczonej śnieżynką. Zawór znajdujący się na dolnej rurze zamyka się kluczem imbusowym. Warto mieć przygotowana miskę oraz szmatkę, ponieważ woda z grzejnika wypłynie. Miskę należy ustawić pod zaworem. Po poluzowaniu śrubunku woda zacznie spływać. Gdy grzejnik się opróżni, śrubunki należy z powrotem zakręcić. Teraz grzejnik jest gotowy do zdjęcia. (uprawnienia budowlane program)
Po procesie malowania warto pamiętać o prawidłowym podłączeniu i odpowietrzeniu. Służy do tego odpowietrznik u góry grzejnika. Przed napełnieniem wody otwieramy odpowietrznik. Woda wtłaczana jest od dołu i tym samym wypycha całe powietrze nagromadzone w środku przez odpowietrznik. Gdy zacznie z niego lecieć woda, oznacza to że grzejnik jest pełny. Wtedy zamykamy odpowietrznik. (uprawnienia budowlane 2022)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com