fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Urok płytek gipsowych

Płytki gipsowe to ciekawy materiał wykończeniowy dość powszechny i popularny na rynku. Może on nawiązywać swoim wyglądem do naturalnego kamienia, czy cegły. Płytki te stosunkowo łatwo się układa w porównaniu z płytkami kamiennymi. Można samodzielnie ułożyć sprawnie i efektywnie ten rodzaj materiału wykończeniowego. Przygotowane jednak podłoże jest bardzo istotne. W sytuacji złego ułożenia płytek lub niespójnego podłoża, może się to wiązać z dużymi konsekwencjami i potrzebą dodatkowych remontów.

Urok płytek gipsowych
Urok płytek gipsowych

Odpowiednie przygotowanie powierzchni

Podłoże pod kafle gipsowe powinno być również odpowiednio przygotowane. Należy usunąć starą farbę, zdrapać tynki i inne warstwy wykończeniowe. Istotne jest by cała powierzchnia była wyrównana i dobrze zagruntowana. (testy uprawnienia architektoniczne)

Bardzo ważne jest aby zapewnić w ścianie maksymalną spoistość oraz dużą powierzchnię przylegania płytek.Płytki gipsowe oraz kamienne, układa się rozpoczynając w narożnikach ścian.

Płytki gipsowe układa się od dołu, ponieważ wiążą się ze sporą masą. Tafle położone wcześniej przyjmują ciężar płytek z wyższych partii. (program uprawnienia architektoniczne)

Zalety płytek gipsowych

Płytki gipsowe mogą idealnie imitować cegły, a wiążą się z łatwiejszym montażem. Ta czynność związana jest bowiem z zakładaniem ich bez fugowania, co z kolei nie wymaga poziomowania. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Ciekawą propozycją są płytki gipsowe 3D.Ubogacają one przestrzeń przez różnorodne efekty. Dzięki temu zyskujemy niebanalny styl. Pożądane są w domach mieszkalnych, jak również w budynkach komercyjnych. Przybierają one formę różnych kształtów np. puzzli, płyt czy wzorów. Mogą posiadać ciekawą fakturę, różnorodne wgłębienia, wypusty.

W przypadku produkcji paneli 3D wykorzystuje się gips wysokiej jakości. Dzięki temu panele są twarde sztywne i estetyczne. Najczęściej kupuje się panele w kolorze białym, potem można je pomalować na dowolny kolor. W przypadku tego materiału dekoracyjnego, ściana powinna być w pełni sucha Należy oczyścić ją z różnych tynków, luźnych odpadających powłok. Należy wcześniej te powierzchnie zagruntować. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

W przypadku malowania paneli warto wykorzystać metodą natryskową, można również użyć pędzla.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com