Blaszane garaże
Blaszane garaże są wygodne, a przy tym tanie, lecz teraz również ładne! Otynkowany blaszak może spełniać swoje funkcje i wyglądać bardzo dobrze. Ten typ blaszaka bez problemu wpisze się w istniejącą już zabudowę naszego domu i w pełni dopasuje do stylu, w jakim został wykonany dom. Konstrukcję i elewację garażu dopasuj do swoich potrzeb.(uprawnienia budowlane)
Garaże tynkowane
Jeśli mowa o garażach tynkowanych, w tym zakresie przoduje Firma NOMAT. Jest ona największym dystrybutorem jeśli mowa o blaszanych garażach tynkowanych produkowanych przez AND Garaże. Nie ma się jednak o co martwić, ponieważ swoim wyglądem w niczym nie przypominają starych garaży blaszanych. Są otynkowane, więc w ogóle w swoim wyglądzie nie różnią się od innych budynków mieszkalnych. Sama konstrukcja garażu to samonośne ściany. Jeśli chodzi o samą konstrukcję, nie trzeba samemu zdobywać wszystkich osobnych elementów, by je złożyć, ponieważ zakupiony przyjeżdża do nas już w gotowych elementach. Można go postawić na fundamencie stropowym bądź obwodowym. Do głównych zalet takich garaży należą przede wszystkim:
- możliwość dopasowania do własnych potrzeb
- możliwość ocieplenia lub nie
- dowolna ilość stanowisk
- dowolny dach
- nieskomplikowana konstrukcja
- blacha łatwa w montażu
- krótki czas wykonania samego garażu
- niska cena
- nowoczesny, estetyczny budynek.(uprawnienia budowlane kontakt)
Ocieplony lub nie
To, czy wybierzemy garaż ocieplony lub nie, zależy tylko i wyłącznie od nas. Jeśli mowa o garażach ocieplonych, ściany i dach są wykonane z paneli, które mają rdzeń poliuretanowy. Jego grubość wynosi około 4 cm. Garaże nieocieplone są częściej dostępne na rynku. Są jedno lub dwustanowiskowe. Mogą być także dostępne razem z wiatą albo z zadaszeniem i oknami. (uprawnienia budowlane 2022)
Tynkowanie krok po kroku
Jeśli chodzi o tynkowanie garażu, należy na samym początku przygotować tynk. Przygotowanie tynku opiera się na wymieszaniu suchej mieszanki razem z wodą. Jeśli chodzi o proporcje, jest to w pełni uzależnione od mieszanki, jaką kupimy i od wskazań producenta. Potrzebne nam będzie również wolnoobrotowe mieszadło, by dobrze masę wymieszać. Następnie możemy rozpocząć już samo tynkowanie. Najlepsza do tynkowania będzie paca wykonana z nierdzewnej stali, która będzie kwasoodporna. Tynk nakłada się jedną warstwą, ponieważ grubość warstwy nie powinna przekroczyć grubości jednego ziarenka tynku. (segregator egzamin ustny uprawnienia)W zależności od tego, jaką fakturę chcemy uzyskać, tynk zacieramy pacą z tworzywa sztucznego, gąbką albo filcem. Płaskie powierzchnie należy tynkować w jednym cyklu roboczym, co oznacza, że tynkowania nie można absolutnie przerywać. Tynkujemy do momentu pokrycia całej ściany. Jeżeli przerwiemy – tak naprawdę tynkowaliśmy na marne. Tynki, które sprawdzą się w tym przypadku najlepiej to:
- tynk elewacyjny
- tynki cementowe
- tynki cementowo-wapienne
- tynki akrylowe
- tynki mineralne
- tynki silikonowe
- tynki silikatowe. (uprawnienia budowlane program)