fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Blaszane garaże

Blaszane garaże są wygodne, a przy tym tanie, lecz teraz również ładne! Konstrukcję i elewację garażu dopasuj do swoich potrzeb.(uprawnienia budowlane)

Otynkowany blaszak

Garaże tynkowane

Firma NOMAT jest największym dystrybutorem jeśli mowa o blaszanych garażach tynkowanych produkowanych przez AND Garaże. W niczym nie przypominają one jednak topornych blaszaków – są otynkowane, a z zewnątrz nie różnią się wyglądem od budynków murowanych. Konstrukcja nie opiera się na kątownikach, a jedynie na samonośnych ścianach. Garaż przyjeżdża do klienta w formie już gotowych do poskręcania elementów. Stawia się go na fundamencie stopowym bądź obwodowym. Można to zrobić niezależnie, w wybranym miejscu działki, jednak można też dostawić do ściany domu czy innego istniejącego obiektu. Różne możliwości adaptacyjne pozwalają na zachowanie spójności architektonicznej, a tym samym zyskanie optymalnego efektu końcowego.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Ocieplony lub nie

W zależności od potrzeb do wyboru mamy garaże ocieplone bądź też nie. W tych pierwszych zarówno ściany, jak i dach są wykonane z warstwowych paneli z rdzeniem poliuretanowym o grubości 4 cm. Nadproża oraz słupki przednie pozostają nieocieplone. Kierunek spadu dachu (przód, tył lub na boki) można dowolnie wybrać. Standardowa szerokość garaży ocieplonych wynosi od 2,9 do 5,8 m w pojedynczych oraz od 5,8 do 9 m w podwójnych, natomiast długość od 5,02 do 8,7 m. Garaże nieocieplone są dostępne w znacznie szerszej ofercie. Mogą być jedno- lub dwustanowiskowe, z dachem jedno- albo dwuspadowym, można także zamówić konstrukcję z dodatkową wiatą czy zadaszeniem, z oknami lub bez. Szerokość modeli jednostanowiskowych wynosi od 290 do 450 cm, natomiast dwustanowiskowych od 500 do 580 cm. Długość obu typów od 502 do 874 cm, a wysokość 216 cm (dach jednospadowy) albo 229 cm (dach dwuspadowy). Do wyboru są różnego rodzaju modele bram segmentowych oraz uchylnych marki Hörmann lub Wiśniowski, z opcją wyposażenia w elektryczny napęd. W garażach dwustanowiskowych przewidziano opcję dwóch mniejszych bram rozdzielonych słupkiem lub jednej szerokiej (do 5 m w świetle otworu). W przypadku dachów dwuspadowych kolor blachodachówki można dobrać z palety kilkunastu odcieni szarości, czerwieni, brązu, grafitu, a także czerni. Kolor tynku elewacyjnego także dobiera się na podstawie wzornika – do wyboru 9 standardowych kolorów tynków marki KABE i możliwość realizacji indywidualnych na zamówienie. Wszystkie łączniki, nawet bardzo drobne śrubki, są wykonane ze stali ocynkowanej, co chroni przed miejscowymi ogniskami korozji, a przy tym zapewnia garażom długoletnią trwałość (obliczoną na 25 lat) i estetykę.(uprawnienia budowlane 2022)

Tynkowanie krok po kroku

Zaczynamy od przygotowania tynku – suche mieszanki miesza się z czystą wodą w proporcjach podanych przez producenta, gotowe mieszanki starannie mieszamy za pomocą wolnoobrotowego mieszadła. Postępujemy zgodnie z wytycznymi wskazanymi przez producenta. Następnie przystępujemy bezpośrednio do nakłania tynku. Wykorzystujemy do tego celu pacę z nierdzewnej stali kwasoodpornej – lepiej nie używać pacy ze zwykłej stali węglowej, ponieważ na tynku mogą pojawić się rdzawe plamy oraz smugi. Tynk cienkowarstwowy nakładamy jedną warstwą – jej grubość nie powinna przekraczać grubości jednego ziarna tynku. (segregator egzamin ustny uprawnienia)W zależności od tego, jaką fakturę chcemy uzyskać, tynk zacieramy pacą z tworzywa sztucznego, gąbką albo filcem. Co ważne, płaskie powierzchnie powinno się tynkować w jednym cyklu roboczym, co znaczy, że nie należy przerywać tynkowania, jeśli nie pokryliśmy całej ściany. (uprawnienia budowlane program)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.