Podparcie
W budowlach ażurowych i w niewielkich rozmiarach średnic betonowych części kraty poleca się używanie w dźwigarach takiego rodzaju tworzywa o dużej i porządnej jakości. Poleca się, by rodzaj betonu był nie mniejszy od 200, i żeby zbrojenie najważniejszych części kratownicy było zrobione ze stali żebrowanej. Podczas długości ściągów większych od długości handlowych drutów żebrowanych pojawia się przymus zastąpienia niespawalnej stali żebrowanej. (uprawnienia budowlane kontakt) Jedną ze stali gładkich o narzuconej spawalności bywa St37S albo StOs. W tej sytuacji łączone styki różnych drutów ściągu muszą zostać prawidłowo siebie dociśnięte. W dźwigarach łukowych szczególna uwaga musi być nakierowana na odpowiednie zrobienie i wykonanie węzła podporowego. Druty ściągów muszą zostać prawidłowo umieszczone w węźle i skierowane poza nacięcie osi teoretycznych łuku i ściągów. Wsparcie dźwigara na wsporniku kolumny albo na dźwigarze strunobetonowym musi zostać poddane oględzinom projektanta i wykonawcy. Odpowiednie wsparcie otrzymuje się poprzez wtopienie w powierzchnie podporowe dźwigara i części podpierającego blach stalowych odpowiednio umieszczonych w betonie. (uprawnienia budowlane 2022)
Przekładka
Wśród tych blach używa się przekładkę centrującą z odstępu płaskownika. Całość musi być zestawiona spawaniem. (uprawnienia budowlane program) Wcześniej wspomniane zestawione warto używać na obu kolumnach wspierających wszystkie z dźwigarów, przez co dostaje się rozmieszczenie kolumn i dźwigarów zestawionych razem przegubowo. Nie poleca się próbować robić jednego wsparcia dźwigara jako przegubowe, kolejne jednak jako ruszające się. Przesuw potrafi zajść dopiero po pokonaniu przez siły poziome, takie jak wiatr, temperatura, skurcz, rola suwnic, sił tarcia wśród dźwigarem i wsporą.
Przewóz ciężarów
Przewóz ciężarów w środku hali było rozwiązane metodą osobną od widocznych w dotychczasowej praktyce i potrzebuje omówienia i określenia. W kategorii hal przemysłowych, jaką stwarzają wspomniane tu budowlę, warto liczyć się z wielkimi rozmiarami hal w projekcie, czyli duża liczba naw i przewidywań, że w różnych nawach albo odstępach naw wytwarzanie będzie potrzebowało przewozu podwieszonego albo wspartego. Z tych rozmyślań, pełna budowla musi zostać wyliczona na możliwość zawieszenia w dowolnym węźle dźwigara dachowego opisanej masy. Wobec dużej rosłości dźwigarów, napieranie tego obciążenia nie ma żadnego znaczenie na wykorzystanie tworzyw w budowli. (akty prawne uprawnienia budowlane) Rozwiązanie jednak tą samą metodą transportu suwnicowego, kierowałoby do niepotrzebnego wzmocnienia pełni budowli. Zagadnienie to było więc rozwiązane metodą, że jedynie w punktach hali, gdzie pojawi się przymus przewozy podpartego do kolumn zwyczajnych, będą dodane osobne i nadprogramowe prefabrykaty kolumnowe dopasowane do wsparcia na nich belek podsuwnicowych.
Dźwigary łukowe
Dźwigary łukowe są w tym samym czasie budowlą świetlików. Tafle szklane świetlików są dwurzędowe z rzędem powietrza w środku. Są one dostawione do dźwigarów łukowych metodą bezkitową. Budowlę okrycia to płatwie strunobetonowe albo żelbetowe i wsparte na nich kafle zrobione z obojętnie jakiego tworzywa, jakie w tej sytuacji da się wykorzystać. Okrycie przenosi napieranie wiatru działającego na dźwigary na ramki stężające, przez co muszą zostać zapewnione współprace płatwi i kafli. Płatwie zestawione są z pasami wyższymi i niższymi na trzpienie. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Tak samo jak w budowlach ze stali wszystkie zestawienia części w budowlach prefabrykowanych muszą być kontrolowane i odbierane przez nadzór techniczny. Kontrola, czy luki na trzpienie są dokładnie zalane cementem, warto dopisać do ważnych czynności. Umieszczenie do budownictwa dźwigarów kratowych żelbetowych bywa jednym z największych osiągnięć prefabrykacji. Przez to, jaką one grają rolę w budowlach hal jednopiętrowych, muszą zostać dokładnie wyliczane i porządnie robione. (program egzaminu na uprawnienia)