fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Naprawa podłogi po zalaniu

Zdarza się, że w wyniku awarii centralnego ogrzewania lub instalacji wodnej, dochodzi do zalania podłogi w naszym domu, mieszkaniu. Podobnie dzieje się też w przypadku gdy pod naszą nieobecność pralka lub zmywarka odmówi nam posłuszeństwa. (akty uprawnienia budowlane )Problem pojawia się jeżeli nie ma nas w domu przez dłuższy czas z powodu wyjazdu lub urlopu. Jeśli nikt przez ten czas nie dogląda naszego mieszkania, powrót do domu i widok zalanej podłogi może nas niemiło zaskoczyć. Aby uniknąć takich sytuacji zalecamy zapobiegawczo zakręcać wodę jeśli wychodzimy na dłuższy czas z naszego domu, albo poprosić kogoś by doglądał go raz dziennie. (egzamin na uprawnienia budowlane) Takie działanie pomoże nam zaoszczędzić wielu kłopotów. Naprawa zalanej podłogi może być bardzo czasochłonna i nieraz również kosztowna. W najgorszym wypadku podłogę nawet trzeba będzie wymienić. Teraz trzeba osuszyć całą podłogę, a potem zlikwidować powstałe usterki. Przedstawiamy podstawowe informacje, które przydadzą się aby prawidłowo naprawić uszkodzona posadzkę.

Naprawa podłogi po zalaniu
Naprawa podłogi po zalaniu

Podłoga lakierowana i olejowana

W razie zalania drewnianej podłogi należy jak najszybciej usunąć wodę. Warto tez rozłożyć ręczniki papierowe na powierzchni posadzki w celu dokładnego osuszenia. W przeciwnym wypadku woda może zacząć się wchłaniać przez mikroszczeliny co spowoduje odkształcanie się desek. Na lakierowanej posadzce drewnianej niewielka ilość wody nie pozostawi żadnych śladów. (uprawnienia budowlane testy) Natomiast olejowana podłoga jest bardziej wrażliwa na wodę więc już po zaledwie 30 minutach powstanie ślad który oznacza wchłonięcie wody w drewno. Po kolejnych kilkunastu minutach ślad ten będzie coraz bardziej wyraźny.

Woda pod posadzką

Gdy woda po zalaniu podłogi będzie utrzymywać się na jej powierzchni przez kilka godzin, będzie to wymagać całkowitego remontu posadzki. Niestety takie sytuacje najczęściej mają miejsce w momencie gdy do awarii dochodzi podczas naszej nieobecności – wyjście do pracy na cały dzień bądź co gorsza wyjazd na urlop. Drewniane elementy zaczną chłonąć wodę i pęcznieć. (akty uprawnienia budowlane) W tej sytuacji dylatacja przy ścianach zacznie się zmniejszać do tego stopnia, że deski podłogowe z powodu braku miejsca spowodują, że posadzka się podniesie. Jeżeli jednak zadziałamy szybko, możemy tego uniknąć poprzez poszerzenie dylatacji przy pomocy zgłębiarki.

Osuszanie podkładu podłogi po zalaniu

Obecnie przy budowie domu i mieszkania w większości stosuję się podłogi pływające. Jak już wcześniej pisaliśmy, podłogi te są najmniej odporne na wodę. Dlatego podczas zalania woda dostaje się szybko pod posadzkę a tam rozpływa się po stropie i doprowadza do jego przemoczenia. Oczywiście podłogę trzeba będzie zerwać. Jednak zanim położymy nowe panele należy poczekać aż posadzka dobrze wyschnie co może zająć kilka miesięcy. (uprawnienia budowlane testy program) Aby przyśpieszyć ten proces należy wietrzyć mieszkanie. Dodatkowo można zaopatrzyć się w osuszacze. Obecnie na rynku mamy dostęp do takich, które osuszają podłogę od wewnątrz.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com