fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Montowanie systemu rekuperacji w obiektach

Kiedy inwestor podejmie decyzję odnośnie użycia rekuperacji na etapie związanym z projektowaniem budynków, wykonanie takiej instalacji można podzielić na dwa etapy. Takie decyzje inwestora na tym etapie wpływają na znaczne ograniczenie inwestycyjnych kosztów, porównując je do modernizowania budynku, jaki już istnieje. Pierwszym z etapów jest montaż systemu do rozprowadzania powietrza. Zwykle etap ten ma miejsce, kiedy budynek jest w surowym stanie. To sprawia, że montaż wentylacyjnych kanałów oraz rozdzielnych i rozprężnych skrzynek nie jest problemem. Po wykonaniu montażu bezwzględnie zaślepia się każde z instalacyjnych otworów. To chroni ją od przedostania się do niej budowlanych pyłów oraz innego rodzaju zanieczyszczeń. Kiedy budynek będzie w deweloperskim stanie montuje się rekuperator i uruchamia instalację. (uprawnienia budowlane 2022) 

Montowanie systemu rekuperacji w obiektach
Montowanie systemu rekuperacji w obiektach

Zalety stosowania rekuperatora

Do podstawowych zalet związanych ze stosowaniem rekuperacyjnego systemu zalicza się obniżenie rachunków za ogrzewanie budynku. Korzystanie z cieplnej energii zmniejsza również zapotrzebowanie obiektu na nowy rodzaj ciepła, jaki produkuje się przez cieplne źródło w obiekcie. To wpływa nie tylko na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem, lecz także przyniesie bardzo pozytywny wpływ dla środowiska. Odpowiednio dobierając system rekuperacji koszty ogrzewania mogą zmniejszyć się nawet o 30%. Poprzez zastosowanie filtrów w rekuperatorach w budynku można cieszyć się czystym powietrzem. W zależności od preferencji klienta oraz od klasy filtru można zagwarantować sobie w ten sposób wysokiej jakości powietrze. Będzie ono w pełni wolne od zanieczyszczeń. Dla alergików świetnie sprawdzą się wysokiej klasy filtry, które usuwają alergeny z powietrza. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Przykłady rekuperatorów

Głównym liderem na polskim rynku związanym z systemami rekuperacji jest Awenta.   (uprawnienia budowlane segregator) Firma ta stworzyła całą serię rekuperatorów oraz systemy rozprowadzania powietrza. Rekuperatory tej firmy cechują się tym, że wykorzystuje się w nich krzyżowo – przeciwprądowe wymienniki o cieplnym odzysku na poziomie nawet 95%. Mają one wbudowaną wstępną nagrzewnicę, a filtry o klasie M5, które są  w ich standardzie są bardzo atrakcyjne cenowo. Rekuperator współpracować może z czujnikami stężenia poziomu dwutlenku węgla oraz z czujnikami jakości powietrza. Montuje się go zarówno naściennie, podsufitowo albo stojąco. Montaż zależy od wybranego modelu rekuperatora.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Dodatkowe funkcje rekuperatorów

Firma Awenta posiada rekuperatory, które opcjonalnie posiadają funkcję Costant flow. Taka funkcja pozwala na utrzymanie stałej ilości wprowadzanego powietrza do budynku, bez wpływu na to, jaki jest stan instalacji i zewnętrzne warunki. Rekuperatorami można także zdalnie sterować poprzez wykorzystanie w nich modułu iNext. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że każde z rozdzielczych i rozprężnych skrzynek produkuje się przez firmę Awenta o klasie szczelności na poziomie D. Sprzedaje się je w całości, co daje im długotrwałą gwarancję szczelności oraz wysoki stopień wydajności systemu rekuperacji na wiele lat.  (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com