fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Metody tradycyjne a geopolimerowa iniekcja

Metody tradycyjne a geopolimerowa iniekcja

Patrząc na naprawy infrastrukturalnych obiektów, takich jak lotnisko, kolej czy autostrada, wiążą się one z zamknięciem dla pasażerów i użytkowników. Kiedy naprawa obejmuje obiekty usługowe albo produkcyjne naprawy wiążą się z produkcyjnymi przestojami, które w oczywisty sposób powodują finansowe straty dla firm. W związku z tym decydując się na tradycyjne metody wzmacniania podłoży i gruntu inwestorzy często patrzą na pośrednie koszty, jakie pojawiają się w wyniku utrudnień,  w związku z zastosowaniem technologii tradycyjnej do prac naprawczych. (uprawnienia budowlane cennik) 

Metody tradycyjne a geopolimerowa iniekcja
Metody tradycyjne a geopolimerowa iniekcja

Nieuciążliwość geopolimerowych iniekcji

Iniekcje geopolimerowe są nieuciążliwą alternatywą w stosunku do naprawczych tradycyjnych metod, mając do czynienia z obiektami infrastrukturalnymi, jak i w przypadku obiektów produkcyjnych i handlowych. W pierwszym przypadku stosując geopolimerową iniekcję nie ma potrzeby zamykania ruchu, czy niszczenia nawierzchni. Zarówno uczestnicy ruchu, jak i pasażerowie mogą swobodnie korzystać z infrastruktury w czasie przeprowadzania naprawczych prac. Przy handlowych i produkcyjnych obiektach nie trzeba robić przestojów w pracy. Nie generują się w ten sposób dodatkowe koszty, a firma nie jest narażona na straty. Metoda polegająca na geopolimerowej iniekcji jest też dużo tańsza od stosowania tradycyjnych metod. Nieuciążliwość oznacza, że wszelkie iniekcyjne prace prowadzi się z poziomu zaplecza mobilnego, które w swoim wyposażeniu posiada wszystkie niezbędne urządzenia do realizowania projektów. W związku z tym naprawcze prace nie wymagają stosowania ciężkich budowlanych sprzętów.  (uprawnienia budowlane program) 

Wzmocnienie posadzki

W fabryce samochodowych części CAD/Cam Solution przeprowadzono geopolimerową iniekcję, która miała na celu wzmocnić posadzkę, jaka znajdowała się pod suwnicą. Produkcyjna hala wyposażona była w maszynowy park. Firma chciała przeprowadzić modernizację suwnicy, ponieważ nie nadążała z obsługą wzrastającej i jednocześnie bardziej wymagającej produkcji. Pomóc w tym miało wzmocnienie fundamentów pod suwnicą. Poprzez iniekcję polimerową podbito 11 fundamentowych stóp w zaledwie 4 dni. Nie było tu żadnych inwazyjnych budowlanych prac, które wpłynęłyby negatywnie na proces produkcji oraz na realizowanie zleceń przez firmę. (uprawnienia budowlane segregator)   

Wzmocnienie portu lotniczego

Technologia związana ze wzmocnieniem geopolimerowym posiada już ponad 40 lat historii. Wykorzystuje się ją zarówno w Polsce, jak i w innych europejskich krajach. Jedną z realizacji wzmocnienia infrastruktury lądowej było przeprowadzenie iniekcji geopolimerowej na porcie lotniczym Warszawa – Modlin. Wykonano tam wzmocnienie posadowienia konstrukcji drogi, na której kołują samoloty. Prace przeprowadzono w czasie technicznej nocnej przerwy. Całość prac trwała zaledwie 4 godziny. Zarówno przed, jak i po przeprowadzeniu naprawczych prac wykonano geotechniczne testy weryfikacyjne. Testy wykonał Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych. Wyniki z nich potwierdziły w znacznym stopniu poprawę nośności gruntu oraz rozwiązanie problemu, jakim było osiadanie. Iniekcja polimerowa w związku z tym kolejny raz przyniosła pożądane rezultaty, a prace ograniczono do minimum, bez tworzenia wykopów oraz tymczasowego zamknięcia lotniska. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com