fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Wybór odpowiedniej działki pod budowę domu

Osoby które chcą wybudować dom muszą oczywiście wybrać odpowiednią działka. W dobrej sytuacji są osoby, które otrzymują np. od rodziców działkę. Unikają  wówczas  kosztów, które są dość spore w związku z zakupem nieruchomości. W przypadku konieczność zakupienia działki ważne jest przeanalizowanie różnych argumentów za i przeciw danemu wyborowi. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

działki pod budowę domu

działki pod budowę domu

W mieście czy na wsi?

Działki budowlane można zakupić w mieście lub na wsi lub w terenach podmiejskich. Oczywiście ten wybór zależy od indywidualnych preferencji, niektórzy po prostu wolą mieszkać blisko miasta, w terenie miejskim, czy podmiejskim, jest to niewątpliwie wygodna lokalizacja. Jeżeli miejsce pracy znajduje się w danym mieście to nie ulega wątpliwości, iż bliskie położenie miejsca pracy i domu jest bardzo pożądane. Niestety mieszkanie w mieście nie dla wszystkich jest komfortową sytuacją, dlatego wiele osób poszukuje nieruchomości w terenach wiejskich. Są to zazwyczaj osoby, które potrzebują ciszy, spokoju i oderwania się od życia zawodowego. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Atrakcyjne działki

Wśród najbardziej poszukiwanych działek wyróżnia się działki budowlane za miastem, w miejscu lekko odosobnionym, gdzie mamy ciszę i spokój. Pożądane jest również, aby odległość od większych miast nie była zbyt duża. Kolejnym istotnym elementem jest kształt działki, jak również to, czy jest ona równa czy jednak pochyła. Działki, które są równe chętnie się kupuje. W przypadku działek o różnym spadzie, musimy odpowiednio dopasować projekt domu. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Ciekawą opcją zakupu nieruchomości jest kupno działki rolnej, dlatego ponieważ te są one o wiele tańsze od działek budowlanych. Decydując się na ten typ działki warto sprawdzić plan przestrzennego zagospodarowania terenu i upewnić się czy dana działka może być przekwalifikowana na działkę budowlaną. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

 

 

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0