fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Materiały o pochodzeniu roślinnym

Do grupy materiałów podchodzenia roślinnego o izolacyjnym charakterze należą pilśniowe porowate płyty, płyty trzcinowe, z lnianego targanu i wiórkowo – cementowe. Każdy z tych materiałów po wpływem wilgoci w dłuższym okresie czasu podlega procesom gnicia (uprawnienia budowlane). Stają się one podatne na rozwój grzybów oraz działanie owadów. W związku z tym stosuje się je tylko wtedy, gdy mogą być one zabezpieczone przez wilgocią, albo też jeżeli zapewnimy im dostęp powietrza i możliwość wysychania podczas wilgoci. Jeżeli nie możemy zastosować takich zabezpieczeń, uodparnia się je chemicznie od grzyba, gnicia i drobnoustrojów. W związku z niedostateczną ich odpornością ogniową poza wiórkowo – cementowymi płytami, płyty uodparnia się także chemicznie na ogień.

Materiały o pochodzeniu roślinnym
Materiały o pochodzeniu roślinnym

Folie wykonane z polichlorku winylu

Folie wykonane z polichlorku winylu przykleja się syntetycznym klejem PCW/CH, a folie z polietylenu łączy się za pomocą zgrzewania. Aluminiowe folie o dobrej sztywności przymocowuje się do izolacyjnej cieplnej warstwy albo do szkieletu prefabrykatu. Można też przykleić je do warstwy cieplnej izolacji asfaltowym lepikiem albo syntetycznym klejem. Uszczelniając spoiny w złączach prefabrykowanych elementów stosuje się uszczelniające taśmy, kity albo specjalne uszczelki. Uszczelniające taśmy wykonuje się z bawełnianego płótna, które jest nasycone asfaltem albo izolacyjną plastyczną masą (program na uprawnienia budowlane).

Paroszczelne izolacje

Paroszczelne izolacje stosuje się na terenie naszego kraju (egzamin ustny na uprawnienia budowlane). Można je podzielić w zależności od stosowanego materiału na: tynki i gładzie cementowe, z środkami uszczelniającymi, powłoki wykonane z lakierów i olejnych albo syntetycznych farb czy powłoki z bitumicznego lepiku. Są one jedno albo kilkurazowe. Paroszczelne izolacje to także asfaltowa papa na bitumicznym lepiku albo kilka warstw asfaltowej papy i niepowlekanej papy na bitumicznym lepiku oraz aluminiowe folie przyklejone syntetycznym klejem albo asfaltowym lepikiem i folie z sztucznych tworzyw.

Izolacyjne materiały o strukturze plastra miodu

Tego rodzaju materiały produkuje się w postaci warstwowych płyt (uprawnienia budowlane – egzamin). Strukturę wnętrza płyty wytwarza się z kartonu, pilśniowych twardych płyt, aluminiowych folii, przesyconych żywicami tkanin itp. Sklejone warstwy, które tworzą regularne komórki ustawia się prostopadle w stosunku do płaszczyzny danej płyty i wypełnia się izolacyjnym materiałem. Takie wykonanie płyt powoduje ich lepszą sztywność. Płyty mające strukturę plastra miodu mają obustronnie przyklejone okładziny z aluminiowej sklejki, pilśniowych twardych płyt, z azbestowo – cementowych płyt itp.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com