fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Konstrukcyjna górna warstwa elementu

Konstrukcyjną górną warstwę elementu otrzymuje się z ostatniego silosu, z którego to dostarcza się do niej mieszankę. Proces zagęszczenia odbywa się przez wibratory, które są umieszczone na łacie. Łata jednocześnie wygładza powierzchnię danej płyty (uprawnienia budowlane).

górna warstwa elementu
górna warstwa elementu

Wady w zastosowaniu systemu Stassa

Stosując technologię związaną z systemem Stassa należało usunąć wady, takie jak zbyt długi produkcyjny cykl związany z płytami w otwartych zakładach bez zastosowania dojrzewania sztucznego. Wadą były także przerwy w produkowaniu związane z niskimi temperaturami, jakie występowały w zimowym sezonie oraz produkowanie płyt o jednej stałej szerokości. W związku z tym produkcyjny asortyment płytowych elementów był mocno ograniczony (program na uprawnienia budowlane).

Z czego składa się urządzenie stosowane w związku z metodą Stassa?

W metodzie Stassa chcąc przeciąć stwardniałe betonowe pasma korzysta się w tym celu z urządzenia, które posiada podwozie i przesuwa się po wyznaczonym torze. Takie urządzenie składa się z tnącej tarczy, która poprzecznie się przesuwa z karborundową okładziną. Urządzenie posiada napędzający silnik i urządzenie, które ma za zadanie doprowadzić do ochłodzenia wodę. Tarcza obraca się obwodowo z szybkością 30 m/sek. (pytania na egzamin ustny do uprawnień). Czas, jaki potrzebuje do przecięcia płyty o wysokości wynoszącej 20 cm oraz szerokości 100 cm wynosi w granicach 2-H2,5 minuty. Można zastosować tu także ślizgowy agregat o typie G-2. Przy pomocy tego agregatu opracowano w NRD technologię związaną z produkowaniem wielootworowych płyt. Obecnie stosuje się ją w wielu tamtejszych wytwórniach. Jest to najbardziej efektywna technologia produkcji za pomocą ślizgowej metody.

Dostarczanie betonowej mieszanki

Betonową mieszankę dostarcza się na wózkach w pojemnikach (uprawnienia budowlane – egzamin). Kolejno przesypuje się ją do betonującego agregatu, a dokładniej do jego zasobników. Zasobniki podwiesza się elektrowyciągiem do bramowej ramy. Rdzenie formują kanały. Ich kształt przypomina sklepiony rodzaj prostokąta. W płycie powierzchnia kanałów obejmuje 44-M9% przekroju całej płyty. Agregat cechuje się wydajnością na jedną zmianę wynoszącą 350 m². Taki agregat obsługuje sześciu pracowników.

Technologia produkcji płytowych prefabrykatów przy zastosowaniu agregatu o typie G-2

Projekt wytwórni, gdzie zastosowano taki rodzaj technologii opracowało Biuro Projektów Przemysłu Materiałów Wiążących i Betonów w miejscowości Dessau. Taki zakład, który stosuje tą technologię wyposażony jest w cztery produkcyjne pasy, specjalny rodzaj pasa służący do transportu, betoniarski węzeł, obrotnice, prasy naciągowe, stanowiska oporowych konstrukcji oraz składy (egzamin na uprawnienia budowlane). Między produkcją a składem znajdują się komunikacyjne pasy. Ułatwiają one transport pomiędzy linią produkcyjną a miejscem, gdzie składowane są gotowe elementy. Składowe place obsługuje się za pomocą bramowych suwnic. Wszystkie te elementy ułatwiają cały produkcyjny cykl.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com