Konstrukcyjna górna warstwa elementu
Konstrukcyjną górną warstwę elementu otrzymuje się z ostatniego silosu, z którego to dostarcza się do niej mieszankę. Proces zagęszczenia odbywa się przez wibratory, które są umieszczone na łacie. Łata jednocześnie wygładza powierzchnię danej płyty (uprawnienia budowlane).

Wady w zastosowaniu systemu Stassa
Stosując technologię związaną z systemem Stassa należało usunąć wady, takie jak zbyt długi produkcyjny cykl związany z płytami w otwartych zakładach bez zastosowania dojrzewania sztucznego. Wadą były także przerwy w produkowaniu związane z niskimi temperaturami, jakie występowały w zimowym sezonie oraz produkowanie płyt o jednej stałej szerokości. W związku z tym produkcyjny asortyment płytowych elementów był mocno ograniczony (program na uprawnienia budowlane).
Z czego składa się urządzenie stosowane w związku z metodą Stassa?
W metodzie Stassa chcąc przeciąć stwardniałe betonowe pasma korzysta się w tym celu z urządzenia, które posiada podwozie i przesuwa się po wyznaczonym torze. Takie urządzenie składa się z tnącej tarczy, która poprzecznie się przesuwa z karborundową okładziną. Urządzenie posiada napędzający silnik i urządzenie, które ma za zadanie doprowadzić do ochłodzenia wodę. Tarcza obraca się obwodowo z szybkością 30 m/sek. (pytania na egzamin ustny do uprawnień). Czas, jaki potrzebuje do przecięcia płyty o wysokości wynoszącej 20 cm oraz szerokości 100 cm wynosi w granicach 2-H2,5 minuty. Można zastosować tu także ślizgowy agregat o typie G-2. Przy pomocy tego agregatu opracowano w NRD technologię związaną z produkowaniem wielootworowych płyt. Obecnie stosuje się ją w wielu tamtejszych wytwórniach. Jest to najbardziej efektywna technologia produkcji za pomocą ślizgowej metody.
Dostarczanie betonowej mieszanki
Betonową mieszankę dostarcza się na wózkach w pojemnikach (uprawnienia budowlane – egzamin). Kolejno przesypuje się ją do betonującego agregatu, a dokładniej do jego zasobników. Zasobniki podwiesza się elektrowyciągiem do bramowej ramy. Rdzenie formują kanały. Ich kształt przypomina sklepiony rodzaj prostokąta. W płycie powierzchnia kanałów obejmuje 44-M9% przekroju całej płyty. Agregat cechuje się wydajnością na jedną zmianę wynoszącą 350 m². Taki agregat obsługuje sześciu pracowników.
Technologia produkcji płytowych prefabrykatów przy zastosowaniu agregatu o typie G-2
Projekt wytwórni, gdzie zastosowano taki rodzaj technologii opracowało Biuro Projektów Przemysłu Materiałów Wiążących i Betonów w miejscowości Dessau. Taki zakład, który stosuje tą technologię wyposażony jest w cztery produkcyjne pasy, specjalny rodzaj pasa służący do transportu, betoniarski węzeł, obrotnice, prasy naciągowe, stanowiska oporowych konstrukcji oraz składy (egzamin na uprawnienia budowlane). Między produkcją a składem znajdują się komunikacyjne pasy. Ułatwiają one transport pomiędzy linią produkcyjną a miejscem, gdzie składowane są gotowe elementy. Składowe place obsługuje się za pomocą bramowych suwnic. Wszystkie te elementy ułatwiają cały produkcyjny cykl.