fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Grupa transportowa

Pracę pierwszego dnia zaczyna grupa transportowa, przywożąc na pierwszą działkę cegły, które będą starczyły na mniej więcej dwie godziny pracy. Nie można przywieźć ich więcej naraz, bo nie ma tyle miejsca i są obawy, że strop zostanie przeciążony. (uprawnienia budowlane kontakt)

Grupa transportowa
Grupa transportowa

Kolejnego dnia ta sama grupa transportowa kieruje się na drugą działkę i tam przywozi cegły jak w poprzednim dniu, a do tego uzupełnia resztę cegły na pierwszą działkę, żeby uzupełnić je braki. Tego też dnia przychodzi do pracy na pierwszej działce grupa murarska i stawia mury wysokości jednego pasa.

Trzeciego dnia grupa wykonuje te same prace na trzeciej i drugiej działce, grupa murarska na drugiej, a grupa ciesielska rozstawia rusztowanie na pierwszej działce.

Czwartego dnia wszystko analogicznie przesuwa się o kolejną działkę. (uprawnienia budowlane 2021)

Ósmego dnia kończy się murowanie górnego pasa pierwszej działki, a dziewiątego trzeba układać belki stropowe i pomost na tych właśnie belkach, żeby jeszcze kolejnego dnia dało się zacząć przywożenie materiałów na pierwszego pasa górnego piętra.

Odmiana dwudziałkowa systemu ruchu równomiernego

Praca robiona jest też poprzez trzy takie same grupy robocze jak przy odmianie trójdziałkowej, ale grupa murarska oraz transportowa pracują jednocześnie, tylko że transportowa zaczyna około dwie godziny szybciej. Jest tak, bo murarska potrzebuje mieć przygotowany zapas materiałów, jak rozpoczynają pracę. Analogicznie, grupa transportowa wcześniej pracę kończy, kiedy już skończy wszystko przygotowywać dla murarskiej. Grupa ciesielska wykonuje prace na działce podczas kolejnej zmiany. (uprawnienia budowlane program)

Rozdzielenie budynku na dwie działki jest najprostszy, w przypadku gdy budynek ma poprzeczną oś symetrii. Poza podziałem na działki, jest też ukazany podział jednej działki na dwa kawałki dla zespołów piątkowych. Praca przy jednej zmianie dziennej jest podana dla trzech pięter kondygnacji na harmonogramie. Zalecenia co do stropów i nieprzerwanego przebiegu pracy przy unoszeniu na jednym terenie paru czy nawet więcej podobnych budynków są identyczne jak dla odmiany trójdziałkowej.

Zachowany warunek

Najważniejszym punktem zachowania ruchu równomiernego przy wznoszeniu murów w jednym budynku jest prędkie składania belek stropowych pomiędzy piętrowych, które umożliwiają zasłanianie ich pomostami roboczymi. Podczas tego najlepiej byłoby skorzystać przy tym z cieśli, którzy przestawiają rusztowania, a oni w okresie dziewięciu dni murowania jednej kondygnacji zajmują się rusztowaniami jedynie sześć dni. Dlatego najlepszymi stropami patrząc na organizację ruchu równomiernego byłyby stropy, które da się wykonać w dwóch etapach. Mianowicie zaczynamy od montażu belek, a potem tworzymy resztę stropu. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Do tych stropów należą:

-każdy strop drewniany,

-stropy żelbetowe prefabrykowane, których żeberka da się rozłożyć nie patrząc na resztę stropu,

-stropy na belkach stalowych (płyty Kleina).

Niemożliwość zachowania warunku

Jeżeli ten warunek nie może być wykonany, powoduje to przerwę w procesie technologicznym, przez co przerywa się idealny przebieg murowania na wybranym budynku. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Jak na wspólnym terenie dzieją się w jakimś czasie różne pracę takiego samego typu lub jednorodnej konstrukcji, to pracę murowania systemem ruchu równomiernego da się zrobić tak, że podczas technologicznej przerwy, której wymaga stworzenie stropu na pierwszym budynku, grupy murarskie, transportowe i ciesielskie kierują się na dalsze budynki gdzie wznoszą mury jednej kondygnacji. Po 9 lub 18 dniach, kiedy strop stwardnieje, wracają na pierwszy budynek i kontynuują budowę kolejnych pięter. (program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com