fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Farby specjalistyczne

Farby malarskie, można wzbogacać środkami chemicznymi, które modyfikują ich właściwości. Dlatego sklepy oferują farby, które są nie tylko stricte dekoracyjne, ale pełnią również konkretne przeznaczenie. Są to między innymi farby na różnego rodzaju plamy, farby zapobiegające powstawaniu pleśni, różnego rodzaju farby bazowe , higieniczne, a także magnetyczne. W tym artykule omówimy sobie każdą z tych grup. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane)

Farby specjalistyczne
Farby specjalistyczne

Farby na zacieki oraz plamy

Farby na zabrudzenia są preparatami, które izolują powstałe, trudne do usunięcia zabrudzenia. Najczęściej stosujemy je na zacieki z wody, zabrudzenia z tłuszczu, kawy oraz sadzy. Może być ona warstwą nakładaną na sam koniec, ale częściej spotykamy metodę by na nią nałożyć jeszcze standardową farbę emulsyjną, którą wykończona jest reszta naszego pokoju. (uprawnienia budowlane) Takie farby mogą być wodorozcieńczalne lub akrylowe. Są dobrze kryjące oraz tworzą przyczepne podłoże. Możemy je stosować zarówno na tynki gipsowe, cementowe jak i na cegłę, beton i płyty gipsowo kartonowe. Ich skład wzbogacony jest o środki, które zapobiegają powstawaniu i rozwijaniu się grzybów glonów i pleśni. Kolejnym atutem będzie wysoka odporność na działanie wilgoci.

Farby antygrzybiczne

Farby na pleśń i grzyby zawierają w swoim składzie specjalistyczne substancje zapobiegające rozwojowi grzybów tworząc na ścianie powłokę. (uprawnienia budowlane testy) W ich składzie znajdziemy srebro oraz cynk. Farby te stosujemy na ścianę, która została dobrze i skrupulatnie oczyszczona z zarodników pleśni i zdezynfekowana chlorem. Przede wszystkim chcemy zapobiec powstawaniu nowej pleśni, dlatego jest to tak ważne. Tworzą na ścianie paro przepuszczalną powłokę, która sprawia, że ściana może oddychać. W większości są one odporne również na szorowanie. Obecnie na rynku znajdziemy farby z odpowiednimi certyfikatami i atestami, dzięki którym mamy pewność, ze ich zastosowanie jest bezpieczne w każdym pomieszczeniu w naszym domu.

Farby podkładowe

Najbardziej popularną grubą farb podkładowych są farby winylowe, lateksowe oraz akrylowe. Stosujemy je w momencie gdy chcemy zakryć trudne do usunięcia zabrudzenia. Drugą grupą będą podkłady wzbogacone o włókna zbrojące, dzięki którym odnowimy powierzchnię naszej ściany. Nada się ona do naprawy rys oraz pęknięć. (egzamin na uprawnienia budowlane) Trzecią grupą farb podkładowych będą farby o działaniu gruntującym. Są one zazwyczaj sporo tańsze niż farby dekoracyjne więc używa się ich jako warstwę podkładową. Dzięki takiemu zabiegowi docelowo zużyjemy mniej farby wierzchniej oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Działają one na zasadzie zmniejszenia chłonności i poprawy przyczepności farby.

Farby higieniczne

Farby higieniczne to grupa farb specjalistycznych, którą stosujemy w miejscach o bardzo wysokim rygorze sanitarnym i higienicznym. W ich składzie znajdziemy cynk, srebro oraz miedź. Zawierają również środki hydrofobowe, które odpychają wodę, nie chłonąc jej. Najczęściej spotkamy je w takich miejscach jak na przykład szpitale, ośrodki zdrowia, placówki oświatowe, gastronomiczne oraz w zakładach przemysłu spożywczego. (uprawnienia architektoniczne) Tworzą szybkoschnącą, wodoodporną powłokę odporną na regularną dezynfekcję, częste czyszczenie oraz wytrzymałą na działanie środków chemicznych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com