Egzamin pisemny na uprawnienia budowlane – jakie wygląda?
Egzamin pisemny na uprawnienia budowlane jest w formie papierowej i jako test jednokrotnego wyboru. Dlatego tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Czas rozpoczęcia egzaminu pisemnego jest taki sam we wszystkich izbach okręgowych dla każdej specjalności i rodzaju uprawnień. Wszyscy piszą test w tej samej sali, ale czas na rozwiązanie jest dostosowany do ilości pytań w każdej specjalności.(akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)
Godne uwagi jest to, że aby uzyskać wynik pozytywny z egzaminu należy poprawnie rozwiązać 75% pytań. Odpowiedź prawidłową oznaczamy kółkiem w razie pomyłki należy poprosić komisję o adnotację.
Warto wspomnieć, że odpowiedzi na pytania testowe są oczywiste. Z pewnością warto znać akty prawne podane wcześniej do zapoznania się na stronie internetowej okręgowej izby samorządu zawodowego. Zakres poszczególnych pytań może dotyczyć całych aktów prawnych. Dlatego zapoznanie się z całym zakresem przepisów daje szanse na bezproblemowe zdanie egzaminu.(segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)
Wyniki
Testy sprawdzane są na bieżąco przez komisję dlatego wyniki można poznać już po kilku godzinach. Lista z wynikami wisi po egzaminie na korytarzu. Lista zawiera spis imion i nazwisk osób, które przystąpiły do egzaminu. Uwzględnia numer ewidencyjny i ilości prawidłowych odpowiedzi. Oraz informacje czy kandydat jest dopuszczony do egzaminu ustnego.
Reasumując, pozytywny wynik z egzaminu pisemnego jest ważny przez 3 lata i przez ten okres można podejść do części ustnej. W przypadku nie zdanego egzaminu można podejść raz jeszcze w kolejnej sesji egzaminacyjnej.(dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych)