fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ułożenie posadzki epoksydowej (żywicznej)

Posadzka żywiczna wybacza wiele. Można ją położyć nie tylko na świeżo przygotowanym do tego terenie. Idealnie sprawdzi się również na:(akty prawne uprawnienia budowlane)

  • Starym podkładzie betonowym, ten należy jednak wcześniej oczyścić, odpylić i uzupełnić wszelkie ubytki,
  • Na płytkach ceramicznych, w tym przypadku trzeba pamiętać o naniesieniu pierw masy samopoziomującej,
  • Na nowej powierzchni betonowej, ale jej wilgotność musi być mniejsza niż 3%.
Żywiczna posadzka w garażu
Żywiczna posadzka w garażu

Przygotowanie podłoża

Przed ułożeniem masy epoksydowej należy zadbać o powierzchnię. Musi być ona równa i gładka, inaczej całość będzie nie tylko źle wyglądać, ale i krócej służyć. Po wyrównaniu powierzchni należy ją dokładnie oczyścić i zagruntować. Dopiero wtedy można myśleć o masie żywicznej (epoksydowej).

W przypadkach, gdy masa nakładana jest na stary beton, sytuacja wygląda podobnie. Całość należy umyć, odtłuścić i wyczyścić z resztek wody zarobowej i cementu.(uprawnienia budowlane 2022)

Potrzebne narzędzia

Do stworzenia posadzki żywicznej należy zakupić kilka narzędzi i materiałów. Na listę zakupów powinno się wpisać: masę epoksydową, przekładkę, wyprofilowany patyczek, nóż, papierową taśmę, szlifierkę kątową, pędzel, silikon, wałek malarski, wiertarkę z mieszadłem mechanicznym, piasek kwarcowy, grunt, poliuretanową masę dylatacyjną, zaprawę samopoziomującą, przekładkę dylatacyjną, zmiotkę, odkurzacz i mop.(program egzaminu na uprawnienia)

Zalety

Posadzki żywiczne (epoksydowe) świetne sprawdzają się w wymagających pomieszczeniach, o specyficznym zastosowaniu. Najczęściej używa się ich w garażach. Ich wykonanie nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi ani doświadczenia. Do się wykonać ją samodzielnie, bez wydawania nadmiaru pieniędzy. Do najważniejszych plusów posadzek żywicznych zalicza się: brak wymaganej konserwacji, łatwość czyszczenia, wytrzymałość na wilgoć i środki chemiczne.(uprawnienia budowlane kontakt)

Taka posadzka zabezpiecza beton przed brudem i pyłem, co przekłada się na łatwe utrzymywanie jej w czystości. Z reguły wystarczy ją jedynie przemyć mopem, aby pozbyć się wszelkiego rodzaju zebranych brudów. Brak konserwacji, czyli korzystania z impregnatów czy lakierów, nie sprawia, że całość jest podatna na zaplamienia. Łatwo usunąć z niej nawet plamy smarów czy olejów.

Ogromnym plusem posadzek żywicznych jest również wysoka wytrzymałość na uderzenia. Dzięki temu idealnie sprawdza się w garażach. Nie niszczy się, gdy spadnie na nią jakieś ciężkie narzędzie, np. metalowe klucze. Jeśli jednak powstaną jakieś ubytki, łatwo naprawiać je miejscowo. Wystarczy użyć zaprawy cementowej.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com