Dokumentacja zawodowych praktyk budowlanych
Jednym z dokumentów, który potwierdza odbycie praktyk budowlanych jest zestawienie zbiorcze praktyki zawodowej. Dokument ten należy obligatoryjnie dołączyć do dokumentacji na uprawnienia budowlane.
Zbiorcze zestawienie praktyki zawodowej to załącznik, który musi być wypełniony przez opiekuna praktyki zawodowej, który wziął pod swoje skrzydła osobę ubiegającą się o uprawnienia budowlane. (testy 2020 uprawnienia)
Co powinno zawierać zbiorcze zestawienie praktyki zawodowej?
W takim zestawieniu powinny znaleźć się dane osoby, która ubiega się o uprawnienia budowlane. Oprócz tego koniecznie należy podać wszystkie prace, które kandydat wykonał podczas trwania praktyk budowlanych. (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)
Są to informacje podstawowe. Do szczegółowych należy bowiem między innymi specyfikacja pracy wykonanej przez praktykanta. Będą to więc nazwy obiektów, na jakich odbywała się praktyka zawodowa, a także daty, w jaki dane prace zostały podjęte i zakończone. Konieczne będzie także podanie umowy, jaka obowiązywała podczas wykonywania danej pracy.
Szczegółowy opis wypełnienia zestawienia zbiorczego praktyki zawodowej
Zestawienie zbiorcze odbytej praktyki zawodowej dzieli się na rubryki. W pierwszej z nich umieszcza się nazwę danego projektu, a także jego rodzaj i przeznaczenie, powierzchnię całkowitą oraz opis konstrukcji. W tym miejscu należy wpisać również wszystkie inne cechy charakterystyczne obiektu. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)
Kolejną rzeczą, na jaką znalazło się miejsce w pierwszej rubryce, są dane kierownika budowy, kierownika robót budowlanych lub projektanta. Niezbędne jest także podanie numeru decyzji o pozwoleniu na budowę. Druga rubryka do miejsce na umieszczenie dokładnego czasu trwania praktyki. Należy przy tym operować datami: od dokładnej daty rozpoczęcia praktyki do dokładnej daty jej zakończenia.
W trzeciej rubryce powinno wpisać się ilość tygodni, podczas których odbywała się praktyka. Należy przy tym nie zapomnieć, że jeden tydzień praktyk zawodowych liczy sobie 5 dni.
W zestawieniu zbiorczym odbytych praktyk budowlanych nie zabrakło miejsca również na podanie formy, w jakiej się one odbywały. W czwartej praktyce należy odnotować, czy praktykant pełnił na budowie samodzielne funkcje techniczne na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło bądź też innego rodzaju zatrudnienia.
Ostatnim krokiem w wypełnianiu tego dokumentu, jest uzupełnienie informacji o osobie, która prowadziła praktyki. Jej podpis musi zawierać także pieczęć. ( egzamin na uprawnienia budowlane )