fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jeżeli posiadamy nieograniczone uprawnienia budowlane w specjalności, która dzieli się na specjalizacje, możemy starać się o nadanie jakiejś specjalizacji techniczno-budowlanej. Jak w każdym procesie, tak i tu stawiane są pewne warunki. Jakie są więc zasady nadawania specjalizacji techniczno-budowlanych? (program z aktami na uprawnienia budowlane)

Zasady nadawania specjalizacji techniczno-budowlanych: praktyka

Przed rozpoczęciem starań o nadanie jednej z wielu specjalizacji techniczno-budowlanych musimy odbyć przynajmniej pięcioletnią praktykę w zawodzie. Dotyczy ona posiadanych przez nas uprawnień oraz wybranej specjalizacji. Jeśli używa się jej do projektowania, nasza praktyka odbędzie się przy projektowaniu. Jeżeli jest to specjalizacja służąca kierowaniu pracami budowlanymi, będziemy pracować na budowie. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane)

Zasady nadawania specjalizacji techniczno-budowlanych: wniosek

Co pewnie ucieszy wszystkich kandydatów, w przypadku starania się o nadanie specjalizacji techniczno-budowlanej, nie trzeba zdawać egzaminu. Nie musimy udowadniać że potrafimy w praktyczny sposób wykorzystywać wiedzę techniczną z danej specjalizacji. Cały proces polega wyłącznie na złożeniu odpowiednich dokumentów. Najważniejszym z nich jest wniosek o nadanie wybranej przez nas specjalizacji. Do tego należy dołączyć decyzję o nadaniu uprawnień budowlanych a także zaświadczenie o pięcioletniej praktyce zawodowej. Ten ostatni dokument musi zawierać wyszczególnienie obiektów budowlanych, przy których projektowaniu/budowie brało się udział. (uprawnienia architektoniczne)

Zasady nadawania specjalizacji techniczno-budowlanych: komplet dokumentów

Wniosek, decyzja o nadaniu uprawnień oraz zaświadczenie to jednak nie wszystkie dokumenty, które musimy przekazać. Nie możemy zapomnieć chociażby o kwestionariuszu osobowym. Jego wzór znajdziemy na stronie internetowej właściwej nam izby. Wymaga się także dołączenia życiorysu zawodowego i przedstawienia odpisu dyplomu ukończenia studiów. Konieczne będzie wypełnienie oświadczenia o prawdziwości tych danych. (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Zasady nadawania specjalizacji techniczno-budowlanych: opłaty

Cały proces nie rozpocznie się jednak, gdy nie uiścimy odpowiedniej opłaty. Jeśli staramy się o nadanie specjalizacji oddzielnych, zapłacimy 800zł. W przypadku nadawania specjalizacji łącznych (do projektowania i kierowania pracami budowlanymi) koszt rośnie do aż 1100zł. Dowód opłaty za proces kwalifikacyjny należy złożyć razem ze wszystkimi innymi dokumentami. (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com