W jakim celu stosuje się beton architektoniczny elastyczny?
Elastyczny beton architektoniczny jest to ciekawy materiał, bardzo często wykorzystywany do tworzenia lekkich i cienkich okładzin, które pozwalają uzyskać niepowtarzalny charakter.
Bardzo często wykorzystywany jest do tworzenia lekkich i cienkich okładzin, które pozwalają uzyskać niepowtarzalny industrialne wygląd. Beton ten może się wyginać, zwijać w rolkę, ułatwia montaż.
Beton architektoniczny ma świetne możliwości aranżacyjne. Komponuje się z różnymi odcieniami ciepłym i zimnym, czy też różnymi materiałami. Najczęściej w budownictwie wykorzystuje się go do tworzenia podłóg, zamiast np. podłóg drewnianych, paneli, czy kafelków. Wykonuje się z nich krzesła oraz stoły, które idealnie komponują się w nowoczesnych wnętrzach. (program na uprawnienia architektoniczne)
Do produkcji okładzin betonowych wykorzystuje się cement, wodę i piasek i oprócz tego dodawane są mieszanki uplastyczniające polimery oraz barwniki i zbrojenie rozproszone w postaci włókien szklanych lub polipropylenowych. Wśród różnych propozycji
wyróżnia się podwójnie zbrojenie betonu elastycznego siatką z włókna szklanego, która zatopiona jest w dwóch warstwach polimeru.
Różnorodne zastosowanie betonu architektonicznego
Za pomocą betonu architektonicznego można wykonywać ściany, podłogi, stropy i różne elementy wystroju wnętrz. Wykorzystuje się go również do wykonania blatów kuchennych, brodzików czy obudowy wanien. Z odpowiednio samozagęszczonych płyt tworzy się różnego typu ozdoby, urozmaicenia detali architektonicznych. Beton architektoniczny nadaje się do wnętrz minimalistycznych. (testy 2019 uprawnienia)
Bardzo istotny jest rodzaj mieszanki betonowej na efekt końcowy. Liczy się tutaj przede wszystkim w skład. Mieszankę betonową przygotowują ]profesjonalni technolodzy. (testy uprawnienia architektoniczne)
Dlaczego beton architektoniczny chętnie wykorzystuje się do wnętrz?
Beton architektoniczny bardzo lubią architekci wnętrz. Idealnie łączy się z różnymi stylami i bardzo dobrze komponuje się z drewnem, metalem, cegłą czy też tkaniną. Szare odcienie idealnie pasują do mocnych, intensywnymi barw. (testy 2019 uprawnienia)