fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Uzbrojenie terenu

Uzbrojenie terenu to inaczej sieci wodociągowa, gazowa, kanalizacyjna, energetyczna, cieplna itd. W skład uzbrojenia nie bierze się pod uwagę urządzeń melioracyjnych oraz podziemnych budowli. Jeśli działka jest uzbrojona, czyli posiada dostęp do wszystkich sieci to posiada również umowy na dostęp do tych sieci. Działka uzbrojona przygotowana jest już do budowy na niej obiektów budowlanych. Co za tym idzie cena takiej działki jest wyższa. (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Uzbrojenie terenu

Uzbrojenie terenu

 

Dokładne przepisy dotyczące prawa budowlanego i tego, jakim warunkom technicznym powinny odpowiadać budynki informują. (testy uprawnienia budowlane 2019)

Niestety nie istnieje prawnie ustalona definicja działki uzbrojonej. Dlatego często przy sprzedaży stosuje się błędne nazewnictwo w celu przyciągnięcia klientów.

 

Czym jest działka uzbrojona dla sprzedającego?

Rynek nieruchomości oferuje często działki uzbrojone. Trzeba jednak uważać, ponieważ może się okazać że nie do końca jest to prawda. Zdarza się że działka nie ma przyłączy, a jedynie możliwość doprowadzenia przyłączy. Działka taka nie powinna więc być nazywana działką uzbrojoną. Powinno się ją określić jako teren z możliwością uzbrojenia.

Osoba inwestująca swe oszczędności w taką działkę powinni liczyć się z długotrwałym załatwianiem pozwoleń z zakładami energetycznym, wodociągowym. Ponadto należy opracować projekty tych przyłączy oraz ich budowę. Oczywiście pociąga to za sobą wysokie koszty w granicach kilkunastu tysięcy złotych. Koszta są znacznie wyższe jeśli przyłącza nie biegną w ulicy sąsiadującej z działką z kończą się znacznie dalej.

Jako potencjalni kupcy działki powinniśmy zatem sprawdzić czy oferowany teren został uzbrojony czy ma tylko możliwość uzbrojenia. Ważny jest też typ uzbrojenia: czy działka ma dostęp tylko do do drogi publicznej, wody oraz prądu, czy przyłączony został również gaz i kanalizacja. Jeżeli działka spełnia tylko 1 kryterium, należy udać się do lokalnej gazowni oraz zakładu wodociągowo-kanalizacyjnego w celu zdobycia wiedzy na temat kosztów doprowadzenia brakujących przyłączy. (akty prawne na egzamin uprawnienia)

Informacji na temat uzbrojenia należy szukać w wydziale geodezji i kartografii (Starostwo powiatowe)-wszystko powinno być zaznaczone na mapie zasadniczej działki. Niestety wydział ten nie posiada szczegółowych informacji na temat warunków przyłączenia mediów, dlatego aby dowiedzieć się np. czy do działki wraz z prądem przyłączono siłę, należy udać się do lokalnego zakładu energetycznego. (programy przygotowujące na egzamin uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.